Joga          
          Ceļš pie Sevis un Visuma...

Un tomēr nolēmu ielikt mazo Jogas sadaļu, lai pastāstītu Tev, kas Jogai ir iedvesmojis mani:


Kristīne par sevi

Foto no Kristīnes Adamovičas Face Book profila

Mans ceļš uz jogu ir bijis 10 gadus ilgs, līdz pirms dažiem gadiem es nonācu līdz atziņai, ka man ir būtiski izzināt mērķi, kāpēc nodarboties ar jogu. Būšu drosmīga un atzīšos - esmu slinka:) Man, kā slinkai būtnei, virzošais spēks ir izpratne un motivācija par lietām un darbībām. Es vienmēr meklēju racionālo izskaidrojumu un tādēļ sāku padziļināti interesēties par to, kā un, ko katra no jogas asanām ietekmē manā ķermenī. Tas absolūti mainīja izpratni par jogas iespējām, lietderību un nepieciešamību manā ikdienas dzīvē. Joga man ir atklājusi ceļu uz sevis izpratni, spēju ieklausīties savā ķermenī un apzināt savas vajadzības un mērķus. Viens no lieliskākajiem ieguvumiem nodarbojoties ar jogu, ir spēja ieklausīties savā ķermenī. Mēs dzīvojam tik ļoti ārpus sevis, sadrumstalodami savu uzmanību uz sīkumiem, kam nav nekādas nozīmes un vērtības mūsu dzīvē, realizējam citu iegribas un mērķus, nepadomājot par savām vajadzībām, aizmirstot savu patību.

Es kaifoju pēc katras jogas nodarbības, jo jūtu, kā mainās mans ķermenis, cik atbrīvots un viegls tas kļūst, cik mierīgs kļūst mans prāts un cik priekpilna esmu es pati. Ikvienam novēlu piedzīvot tādas sajūtas un spēt saglabāt visas dienas garumā katru dienu. Tāpēc dalos ar apgūtajām zināšanām un praksi par jogas ieguvumiem, palīdzot citiem atrast savu ceļu uz jogu! 

Manas nodarbības gandrīz nekad nav vienādas.Katru reizi nodarbībai ir kāds konkrēts mērķis – sirds centra atvēršana, gurnu atvēršana, imunitātes stiprināšana, hotmonālais līdzsvars utt., tas dod lielisku priekšstatu par dažādajiem jogas ieguvumiem priekš sevis.

Visbiežāk nodarbībās atkārtoju, ka jogas būtība nav sasieties mezglā. Jogas būtība ir, lai Tu sajustu, sadzirdētu un ieraudzītu sevi, savu ķermeni, un atklātu savu dievišķo dzirksti, kas ir Tevī.

Nāc un pievienojies! Jogosim kopā! Informāciju par nodarbībām meklē šeit

Kristīne


Karīna par sevi

Foto no Karīna Kliesta Face Book profila

Jogas apmācību laikā iegūtais garīgais vārds Satwant Kaur precīzi raksturo manu būtību un tiekšanos – tā, kas piedzīvo, mīl un atbalsta Patiesību un nes to pasaulē. Ceru uz mīlestības revolūciju pasaulē! :)

Esmu otra sertificētā Hormonu Jogas Terapijas (HJT) pasniedzēja Latvijā, šobrīd dzīvoju Valmierā un pamazām atsāku darboties HJT jomā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma! 

Tiek plānots gan 3 mēnešu terapijas kurss, gan Pavasara nometne "Iemieso sievišķību", kurā HJT pasniegšu intensīvā seminārā veidā. Dalībnieces tiks apmācītas īpašā Hormonu jogas tehnikā - tā ir unikāla vingrojumu sistēma, kas harmonizē sievietes endokrīno sistēmu.

Hormonu jogas terapija ir profilaktiski ieteicama ikvienai sievietei pēc 35 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma tām, kas vēlas, mazināt PMS, sakārtot menstruālo ciklu, atbrīvoties no policistisko olnīcu sindroma, normalizēt ķermeņa svaru, paaugstināt libido un veicināt auglību, kā arī īpaši piemērota sievietēm, kam noteikta hormonu aizvietošanas terapija, sniedzot iespēju dabiskā veidā līdzsvarot hormonu līmeni menopauzes laikā, tādējādi mazinot/novēršot arī pavadošos simptomus.

Paralēli jogas nodarbībām esmu viena no nometnes Šabads Sievietei organizatorēm, kas norisinās jau trešo gadu. Šī kopā būšana māca apzināties Sievišķību ikdienā, plaucēt veselīgu Sevis Mīlestību, mācoties to arī saņemt. https://www.facebook.com/sabadssievietei

Izglītība:

  • Starptautiskā Kundalini pētniecības institūta (ASV) sertifikāts, kas dod iespēju pasniegt Kundalini Jogu;
  • Dinah Rodrigues izsniegts sertifikāts „Hormonu jogas terapijā”, kas tapis sadarbībā ar IYTA (International Yoga Teachers Association)

Karīnas rīkotie Hormonu jogas semināri 2015. gada 21.-22. novembrī Rīgā un 5.-6. decembrī Jelgavā

Metode ir unikāla un nodarbības ir piemērotas sievietēm jebkurā vecumā. Vingrojumu kopums profilaktiski ieteicams ikvienai sievietei jau no 35 gadu vecuma, un īpaši piemērots sievietēm, kam noteikta hormonu aizvietošanas terapija (gan menopauzes laikā, gan neatkarīgi no tās), sniedzot iespēju dabiskā veidā līdzsvarot hormonu līmeni un tādējādi uzlabot kopējo pašsajūtu. Ar Hormonu jogas terapijas palīdzību iespējams sakārtot menstruālo ciklu, atbrīvoties no olnīcu policistozes, mazināt pirmsmenstruālo sindromu, normalizēt svaru, veicinātu auglību, kā arī sagatavoties grūtniecībai. Regulāra metodes praktizēšana paaugstina libido, vairo dzīvesprieku un vitalitāti. Uzlabojumi jūtami jau pirmā mēneša prakses laikā, turklāt, vingrojumu izpilde aizņem tikai pusstundu dienā! Iepriekšēja pieredze jogā nav nepieciešama.

Nedēļas nogales intensīvajā seminārā dalībniecēm tiks dota iespēja apgūt Hormonu jogas terapijas metodi patstāvīgai praksei mājās. Intensīvais seminārs ir šobrīd vienīgais veids kā Latvijā tiek apmācīta šī senā vingrojumu sistēma. 

Pieteikšanās līdz 1.decembrim!
Semināra norises laikā piedāvājam iespēju pārnakšņot studijā.

Semināru vada sertificēta jogas pasniedzēja Karīna Kliesta
Pieteikšanās & jautājumi: satwant.nodarbibas@gmail.com

*** HJT dzimtene ir Brazīlija - šo metodi, kas, sastāv no dinamisku vingrojumu sērijas, elpošanas vingrojumiem un relaksācijas tehnikām, ar mērķi harmonizēt sievietes endokrīno sistēmu, iedarbojoties kā fiziskā, tā enerģētiskā līmenī, 90. gados izstrādājusi jogas pasniedzēja Dinah Rodrigues.


Evija par sevi

Foto no Evija Branta personiskā arhīva

Jogas un veselības centra „Kundal” izveidotāja

2009. gada jūnijā es pabeidzu Kundalini jogas skolotāja izglītību starptautiskā 10 mēnešus garā izglītības programmā. Kopš tā brīža pasniedzu kundalini jogas nodarbības savā izveidotajā jogas studijā, kas tagad ir pārtapusi par Jogas un veselības centru „Kundal”.

Regulāri pasniedzu jogas nodarbības, individuālās nodarbības, seminārus, gonga meditācijas „Kundal” Liepājā , turpat un arī citas vietās  organizēju dažādus pasākumus un nodarbības, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu un gara pacilāšanu.

Esmu pasniegusi jogas nodarbības un seminārus sievietes pasaulē -portāls sievietēm, sieviešu klubā, sporta klubā Mārupē, divus gadus pasniedzu nodarbības darbiniekiem biznesa inkubatorā, vadījusi seminārus citās vietās un dažādos pasākumos, esmu piedalījusies ar nodarbībām un semināriem labdarības pasākumos.

Paralēli papildinu jogas zināšanas, apmeklējot dažādus semināros Latvijā un citur Eiropā. No 2011. gada apgūstu Sat Nam Rasayan meditatīvās dziedināšanas praksi (Tas ir dziedināšanas paveids, kurā par instrumentu izmanto noteiktu meditatīvu apziņas stāvokli) pie Meistara Guru Dev Singh Khalsa (Sat Nam Rasayan skolas dibinātājs) un viņa skolnieka Jerome Shankar. Kā arī paralēli apgūstu otrā līmeņa mācības Kundalini jogā.

Apgūstu arī  zināšanas holistiskās terapijās, kas vēl padziļinātāki dod zināšanas par cilvēka ķermeni,  un dažādām pāšizveseļošanās iespējām. Esmu ieguvusi sertifikātu „Trīs atslēgas”- kas nozīmē, ka mēs mācāmies veselību kārtot trīs līmeņos- fiziskais ķermenis, prāts  un dvēsele.  Šeit ieguvu zināšanas par psiholoģisko darbu ar klientiem, kā sakārtot mugurkaulu, veselīgu ēšanu, kā var strādāt ar afirmācijām un vizualizāciju un ārstnieciskas skaņu tehnikas. Šajās mācībās veselības uzlabojumus piedzīvoju arī personīgi.

Esmu sertificēta aromterapeite (Member of National Association for Holistic Aromatherapy), gatavoju dažāda veida dabīgo kosmētiku. Aromterapiju redzu, kā vēl vienu veidu, kas var uzlabot cilvēka veselību un pašsajūtu, vairot sievišķību, ko arī izjutu tiešā nozīmē uz savas ādas.

Nesen apguvu metodi, kas saucās „Darbs ”, kas no 1986. gada  tūkstošiem cilvēku visā pasaulē  māca izprast  sevi, savs domas. Darbs (The Work) ir Keitijas Bairones izveidota metode, kas cilvēkam caur savu domu iztaujāšanu palīdz atrast atbildes jeb, pareizāk sakot, iegūt mieru un pieredzēt viedo gudrības.

Kā arī pēdējā laikā papildus  apgūstu Taidzi, Cigun un dažādus dziedināšanas viedus, bioenerģētiku un ezotērisko dziedniecību,  sava vīra  Jura Branta nodarbībās, apmācībās.

Esmu piedalījusies smieklu jogas apmācībās un ieguvusi starptautisku sertifikātu.

Kas ir mainījies manā dzīvē kopš nodarbojos ar jogu?

Uz dažādām likstām skatos daudz mierīgāk, problēmas uztveru ar pateicību visumam par iespēju augt, attīstīties un mācīties. Ir mainījusies pasaules uztvere, līdz ar to ar mans fiziskais un garīgais ķermenis ir daudz spēcīgāks. Jo vairāk praktizēju un mācos, jo vairāk izprotu sava garīga skolotāja Jogi Badžana mācību: ”Katrai cilvēcīgai būtnei ir iedzimtas tiesības būt veselai, laimīgai un cēlai.” Un kad esmu pārlieku nopietna un noraizējusies, šis teikums man liek smaidīt! - „Dažiem dzīve ir pieczvaigžņu hotelis, bet dažiem cietums. Viss atkarīgs no tā cik daudz smaida un sveicienu tu vari dod citiem”. Jogi Badžans

Lasi te Evijas rakstu KĀPĒC JOGAS PRAKSE BIEŽI NESNIEDZ VĒLAMOS UN SOLĪTOS REZULTĀTUS


Copyright: Visas tiesības aizsargātas ©curantur.lv                                                                          Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru

Brīdinājums. www.curantur.lv autore nav ārste. Viss, ko lasi šajā vietnē, atspoguļo www.curantur.lv autores zināšanas un personīgo pieredzi.  
Šī informācija nav uzskatāma par medicīnisku ieteikumu un nevar to aizvietot. Ja nolem izmēģināt kaut ko no šeit aprakstītā, tā ir tikai un vienīgi Tava atbildība.

 .