Joga          
          Ceļš pie Sevis un Visuma...

Un tomēr nolēmu ielikt mazo Jogas sadaļu, lai pastāstītu Tev, kas Jogai ir iedvesmojis mani:


Kristīne par sevi

Foto no Kristīnes Brices Face Book profila

Mans ceļš uz jogu ir bijis 10 gadus ilgs, līdz pirms dažiem gadiem es nonācu līdz atziņai, ka man ir būtiski izzināt mērķi, kāpēc nodarboties ar jogu. Būšu drosmīga un atzīšos - esmu slinka:) Man, kā slinkai būtnei, virzošais spēks ir izpratne un motivācija par lietām un darbībām. Es vienmēr meklēju racionālo izskaidrojumu un tādēļ sāku padziļināti interesēties par to, kā un, ko katra no jogas asanām ietekmē manā ķermenī. Tas absolūti mainīja izpratni par jogas iespējām, lietderību un nepieciešamību manā ikdienas dzīvē. Joga man ir atklājusi ceļu uz sevis izpratni, spēju ieklausīties savā ķermenī un apzināt savas vajadzības un mērķus. Viens no lieliskākajiem ieguvumiem nodarbojoties ar jogu, ir spēja ieklausīties savā ķermenī. Mēs dzīvojam tik ļoti ārpus sevis, sadrumstalodami savu uzmanību uz sīkumiem, kam nav nekādas nozīmes un vērtības mūsu dzīvē, realizējam citu iegribas un mērķus, nepadomājot par savām vajadzībām, aizmirstot savu patību.

Es kaifoju pēc katras jogas nodarbības, jo jūtu, kā mainās mans ķermenis, cik atbrīvots un viegls tas kļūst, cik mierīgs kļūst mans prāts un cik priekpilna esmu es pati. Ikvienam novēlu piedzīvot tādas sajūtas un spēt saglabāt visas dienas garumā katru dienu. Tāpēc dalos ar apgūtajām zināšanām un praksi par jogas ieguvumiem, palīdzot citiem atrast savu ceļu uz jogu! 

Manas nodarbības gandrīz nekad nav vienādas.Katru reizi nodarbībai ir kāds konkrēts mērķis – sirds centra atvēršana, gurnu atvēršana, imunitātes stiprināšana, hormonālais līdzsvars utt., tas dod lielisku priekšstatu par dažādajiem jogas ieguvumiem priekš sevis.

Visbiežāk nodarbībās atkārtoju, ka jogas būtība nav sasieties mezglā. Jogas būtība ir, lai Tu sajustu, sadzirdētu un ieraudzītu sevi, savu ķermeni, un atklātu savu dievišķo dzirksti, kas ir Tevī.

Nāc un pievienojies! Jogosim kopā! Informāciju par nodarbībām meklē šeit

Kristīne


Karīna par sevi

Foto no Karīna Kliesta Face Book profila

Jogas apmācību laikā iegūtais garīgais vārds Satwant Kaur precīzi raksturo manu būtību un tiekšanos – tā, kas piedzīvo, mīl un atbalsta Patiesību un nes to pasaulē. Ceru uz mīlestības revolūciju pasaulē! :)

Esmu otra sertificētā Hormonu Jogas Terapijas (HJT) pasniedzēja Latvijā, šobrīd dzīvoju Valmierā un pamazām atsāku darboties HJT jomā pēc bērna kopšanas atvaļinājuma! 

Tiek plānots gan 3 mēnešu terapijas kurss, gan Pavasara nometne "Iemieso sievišķību", kurā HJT pasniegšu intensīvā seminārā veidā. Dalībnieces tiks apmācītas īpašā Hormonu jogas tehnikā - tā ir unikāla vingrojumu sistēma, kas harmonizē sievietes endokrīno sistēmu.


Hormonu jogas terapija ir profilaktiski ieteicama ikvienai sievietei pēc 35 gadu vecuma un bez vecuma ierobežojuma tām, kas vēlas, mazināt PMS, sakārtot menstruālo ciklu, atbrīvoties no policistisko olnīcu sindroma, normalizēt ķermeņa svaru, paaugstināt libido un veicināt auglību, kā arī īpaši piemērota sievietēm, kam noteikta hormonu aizvietošanas terapija, sniedzot iespēju dabiskā veidā līdzsvarot hormonu līmeni menopauzes laikā, tādējādi mazinot/novēršot arī pavadošos simptomus.

Paralēli jogas nodarbībām esmu viena no nometnes Šabads Sievietei organizatorēm, kas norisinās jau trešo gadu. Šī kopā būšana māca apzināties Sievišķību ikdienā, plaucēt veselīgu Sevis Mīlestību, mācoties to arī saņemt. https://www.facebook.com/sabadssievietei

Izglītība:

  • Starptautiskā Kundalini pētniecības institūta (ASV) sertifikāts, kas dod iespēju pasniegt Kundalini Jogu;
  • Dinah Rodrigues izsniegts sertifikāts „Hormonu jogas terapijā”, kas tapis sadarbībā ar IYTA (International Yoga Teachers Association)

Hormonu joga ar Karīnu 

Metode ir unikāla un nodarbības ir piemērotas sievietēm jebkurā vecumā. Vingrojumu kopums profilaktiski ieteicams ikvienai sievietei jau no 35 gadu vecuma, un īpaši piemērots sievietēm, kam noteikta hormonu aizvietošanas terapija (gan menopauzes laikā, gan neatkarīgi no tās), sniedzot iespēju dabiskā veidā līdzsvarot hormonu līmeni un tādējādi uzlabot kopējo pašsajūtu. Ar Hormonu jogas terapijas palīdzību iespējams sakārtot menstruālo ciklu, atbrīvoties no olnīcu policistozes, mazināt pirmsmenstruālo sindromu, normalizēt svaru, veicinātu auglību, kā arī sagatavoties grūtniecībai. Regulāra metodes praktizēšana paaugstina libido, vairo dzīvesprieku un vitalitāti. Uzlabojumi jūtami jau pirmā mēneša prakses laikā, turklāt, vingrojumu izpilde aizņem tikai pusstundu dienā! Iepriekšēja pieredze jogā nav nepieciešama.

Zemāk teksts iekopēts no Karīnas semināra apraksta viņas FaceBook lapā Hormonu joga ar Karīnu

"Hormonu līdzsvars ir sievietes labsajūtas pamatā. Kad skumstam, raizējamies, aizvainojamies vai nedzīvojam saskaņā ar savu augstāko Es, līdz ar to nesekojot arī Augstākajai Patiesībai, ar laiku mūsu apziņas greizības un nepareizības (maldīgi uzskati, stereotipi, muļķīgi uzstādījumi, ilūzijas, kas neatbilst realitātei, nemīlestība pret sevi) sāk atklāties matērijā, respektīvi - fiziskā ķermeņa diskomfortā, vājumā un sāpēs. Katrai no mums dzīvē pienāk brīdis, kad jāaizdomājas kā sevi atbalstīt, kā par sevi parūpēties, lai atbalstītu arī savu ķermeni. Patiesībā, iemīlēt sevi un pienācīgi parūpēties par sevi, sievietei būtu absolūti nepieciešams, jo sievietes loma ir rūpēties arī par citiem, bet dalīties varam tikai tajā, kas mūsos pašās ir – mīlestība, miers, maigums, pieņemšana, iedvesma un enerģija. Tādēļ ir svarīgi parūpēties pašai par sevi pirmkārt. Hormonu joga to palīdz paveikt pilnībā dabiskā un maigā, bet vienlaikus efektīvā veidā."

"HJT dzimtene ir Brazīlija, 90. gados šo sistēmu izstrādājusi jogas terapeite Dinah Rodrigues. Hormonu jogas terapija sastāv no dinamisku vingrojumu sērijas, elpošanas vingrojumiem un relaksācijas tehnikām, kas, iedarbojas uz organismu kā fiziskā, tā enerģētiskā līmenī. Īpaši izvēlētas jogas pozas un elpošanas vingrinājumi iedarbojas uz hormonus ražojošajiem dziedzeriem – olnīcām, vairogdziedzeri, virsnierēm un hipofīzi, tos aktivizējot un līdzsvarojot, joga nidra jeb enerģiju harmonizējošā relaksācija palīdz procesiem līdzsvaroties smalkajā līmenī, savukārt meditāciju tehnikas palīdz nomierināt prātu un atjaunot veselīgu nervu sistēmas darbību, radot labsajūtu un palielinot psiho-emocionālo stabilitāti un iekšējo mieru."

"Hormonu jogas metode ir unikāla un nodarbības ir piemērotas sievietēm jebkurā vecumā. Vingrojumu kopums profilaktiski ieteicams ikvienai sievietei jau no 35 gadu vecuma, un īpaši piemērots sievietēm, kam noteikta hormonu aizvietošanas terapija (gan menopauzes laikā, gan neatkarīgi no tās), sniedzot iespēju dabiskā veidā līdzsvarot hormonu līmeni un tādējādi uzlabot kopējo pašsajūtu."

"Zemāk uzskaitīti galvenie ieguvumi, kas novērojami regulāri praktizējot:
• Līdzsvaro hormonu līmeni
• Veicina auglību
• Sagatavo grūtniecībai (arī pirms mākslīgās apaugļošanas)
• Sakārto menstruālo ciklu
• Paaugstina libido
• Modina sievišķību un veicina sevis apzināšanos, attīsta kontaktu ar savu ķermeni
• Palīdz atbrīvoties no cistām/policistozes
• Sekmē nelielu miomu uzsūkšanos
• Novērš/samazina PMS (pirmsmenstruālo sindromu un tā dažādās izpausmes)
• Aktivizē vairogdziedzera darbību un vielmaiņu
• Normalizē svaru
• Palīdz atbrīvoties no stresa
• Līdzsvaro emocijas
• Atgriež dzīvesprieku, vairo enerģijas daudzumu un vitalitāti
• Novērš nepatīkamos simptomus tādus kā karstuma viļņi, bezmiegs, svīšana, migrēna, depresija, trauksme, zems libido, osteoporoze, koncentrēšanās grūtības un atmiņas traucējumi, paaugstināts holesterīna līmenis, sirds un asinsvadu slimību risks, palēnināta vairogdziedzera darbība un svara pieaugums, ādas un gļotādu sausums, nagu trauslums, matu izkrišana, kas īpaši raksturīgi menopauzes laikā, bet, zūdot hormonu līdzsvaram dzīvesveida, iedzimtības vai emocionālu sasprindzinājumu gadījumos, var parādīties jebkurai sievietei jebkurā vecumā. 
• Novērš priekšlaicīgu menopauzi, palīdzot ilgāk saglabāt jaunību un paildzinot laiku, kurā sieviete jūtas pilnvērtīgi.

*Atsevišķos gadījumos HJT var tikt izmantota kā pilnīga alternatīva hormonu aizstājterapijai (HAT, ķīmiskie hormoni, ko ārsti nozīmē cikla regulēšanai, grūtniecības iestāšanās sekmēšanai, kāda konkrēta hormona līdzsvarošanai utt.)
*Uzlabojumi jūtami jau pirmo 3 mēnešu prakses laikā, turklāt, vingrojumu izpilde aizņem tikai aptuveni pusstundu dienā! 
*** Kontrindikācijas: Hormonu joga nav piemērota grūtniecības laikā un ļaundabīgu audzēju gadījumos, kā arī pie izteiktas endometriozes un lielām miomām. 

Intensīvajā seminārā dalībniecēm tiek dota iespēja apgūt Hormonu jogas terapijas metodi patstāvīgai praksei. 
Paralēli vingrojumiem, apgūsim arī vairākas pretstresa tehnikas, elpošanas vingrinājumus un meditācijas. 
Dalībniecēm uz rokas tiek izsniegti izdales materiāli latviešu valodā.
Iepriekšēja pieredze jogā nav nepieciešama."


Evija par sevi

Foto no Evijas Brantas personiskā arhīva

Jogas un veselības centra „Kundal” izveidotāja

2009. gada jūnijā es pabeidzu Kundalini jogas skolotāja izglītību starptautiskā 10 mēnešus garā izglītības programmā. Kopš tā brīža pasniedzu kundalini jogas nodarbības savā izveidotajā jogas studijā, kas tagad ir pārtapusi par Jogas un veselības centru „Kundal”.

Regulāri pasniedzu jogas nodarbības, individuālās nodarbības, seminārus, gonga meditācijas „Kundal” Liepājā , turpat un arī citas vietās  organizēju dažādus pasākumus un nodarbības, kas saistītas ar veselīgu dzīvesveidu un gara pacilāšanu.

Esmu pasniegusi jogas nodarbības un seminārus sievietes pasaulē -portāls sievietēm, sieviešu klubā, sporta klubā Mārupē, divus gadus pasniedzu nodarbības darbiniekiem biznesa inkubatorā, vadījusi seminārus citās vietās un dažādos pasākumos, esmu piedalījusies ar nodarbībām un semināriem labdarības pasākumos.

Paralēli papildinu jogas zināšanas, apmeklējot dažādus semināros Latvijā un citur Eiropā. No 2011. gada apgūstu Sat Nam Rasayan meditatīvās dziedināšanas praksi (Tas ir dziedināšanas paveids, kurā par instrumentu izmanto noteiktu meditatīvu apziņas stāvokli) pie Meistara Guru Dev Singh Khalsa (Sat Nam Rasayan skolas dibinātājs) un viņa skolnieka Jerome Shankar. Kā arī paralēli apgūstu otrā līmeņa mācības Kundalini jogā.

Apgūstu arī  zināšanas holistiskās terapijās, kas vēl padziļinātāki dod zināšanas par cilvēka ķermeni,  un dažādām pāšizveseļošanās iespējām. Esmu ieguvusi sertifikātu „Trīs atslēgas”- kas nozīmē, ka mēs mācāmies veselību kārtot trīs līmeņos- fiziskais ķermenis, prāts  un dvēsele.  Šeit ieguvu zināšanas par psiholoģisko darbu ar klientiem, kā sakārtot mugurkaulu, veselīgu ēšanu, kā var strādāt ar afirmācijām un vizualizāciju un ārstnieciskas skaņu tehnikas. Šajās mācībās veselības uzlabojumus piedzīvoju arī personīgi.

Esmu sertificēta aromterapeite (Member of National Association for Holistic Aromatherapy), gatavoju dažāda veida dabīgo kosmētiku. Aromterapiju redzu, kā vēl vienu veidu, kas var uzlabot cilvēka veselību un pašsajūtu, vairot sievišķību, ko arī izjutu tiešā nozīmē uz savas ādas.

Nesen apguvu metodi, kas saucās „Darbs ”, kas no 1986. gada  tūkstošiem cilvēku visā pasaulē  māca izprast  sevi, savs domas. Darbs (The Work) ir Keitijas Bairones izveidota metode, kas cilvēkam caur savu domu iztaujāšanu palīdz atrast atbildes jeb, pareizāk sakot, iegūt mieru un pieredzēt viedo gudrības.

Kā arī pēdējā laikā papildus  apgūstu Taidzi, Cigun un dažādus dziedināšanas viedus, bioenerģētiku un ezotērisko dziedniecību.

Esmu piedalījusies smieklu jogas apmācībās un ieguvusi starptautisku sertifikātu.

Kas ir mainījies manā dzīvē kopš nodarbojos ar jogu?

Uz dažādām likstām skatos daudz mierīgāk, problēmas uztveru ar pateicību visumam par iespēju augt, attīstīties un mācīties. Ir mainījusies pasaules uztvere, līdz ar to ar mans fiziskais un garīgais ķermenis ir daudz spēcīgāks. Jo vairāk praktizēju un mācos, jo vairāk izprotu sava garīga skolotāja Jogi Badžana mācību: ”Katrai cilvēcīgai būtnei ir iedzimtas tiesības būt veselai, laimīgai un cēlai.” Un kad esmu pārlieku nopietna un noraizējusies, šis teikums man liek smaidīt! - „Dažiem dzīve ir pieczvaigžņu hotelis, bet dažiem cietums. Viss atkarīgs no tā cik daudz smaida un sveicienu tu vari dod citiem”. Jogi Badžans

Lasi te Evijas rakstu KĀPĒC JOGAS PRAKSE BIEŽI NESNIEDZ VĒLAMOS UN SOLĪTOS REZULTĀTUS


Šī www.curantur.lv sadaļa (informācija, saites) beidzamo reizi pārskatīta 2021. gada 14. augustā