Kuņģī dedzina / Skābes atvilnis

Vēl viens piemērs, kur medicīna līmē virsū plāksteri, kamēr apakšā deg

Ir risinājums 19.02.2015

Ja Tu lasi šīs rindas, tad ļoti iespējams, Tevi moka dedzinoša sajūta kuņģī, kas visstiprāk liek sevi manīt, tieši apguļoties. Varbūt mēģini sev palīdzēt, naktī liekot stāvāk spilvenu? Visticamāk, ka esi jau bijis/usi pie ģimenes ārsta pēc kuņģa skābi mazinošu preparātu receptes. Vai aptiekā to iegādājis/usi tāpat, paļaujoties uz TV reklāmām.

Savu tagadējo zināšanu gaismā varu Tev pateikt, ka atvilnis nozīmē, ka kuņģī skābes ir par maz, lai cik tas neloģiski neliktos. Un labākais un ātrākais risinājums ir pirms katras ēdienreizes lietot preparātus Betaine HCl with Pepsin vai Betaine HCl, kas skābes daudzumu palielina. Palīdz arī ūdens ar citronu vai nedaudz etiķis klāt pie ēdiena. 

Mazā skābuma iemesls ir kuņģī dzīvojošās baktērijas (tai skaitā Helikobaktērija jeb H. Pylori), kas traucē skābes veidošanos. Tās ir arī iemesls, kāpēc ir atvilnis - baktērijas sabojā sfinkteri, kas noslēdz kuņģi virzienā uz barības vadu. Tam kļūstot vājākam, skābe brīvi ieplūst barības vadā, un tas izraisa Tev zināmos simptomus - dedzināšanu uc.

Tiklīdz skābes daudzumu palielina, baktērijas kuņģī vairs nespēj izdzīvot, un atvilnim būtu ar laiku jāsamazinās. 

Tagad vēl labāk saprotam, kāpēc ārstu ieteiktās zāles (ar mērķi mazināt skābi kuņģī) ne tik vien kā nepalīdz, bet ilgtermiņā situāciju pastiprina - skābes mazāk, baktērijas dzīvo uz nebēdu, un atvilnis turpinās, tikai to nomaskē ar sārmainām zālēm, kas maldinoši mums iedveš, ka problēmas nav.

Tavā ziņā lemt, kuru ceļu vēlies sev.

Es mājas darbu jau esmu izdarījusi Tavā vietā, un apstaigājusi Rīgas aptiekas. Ne tik labā ziņa ir, ka LV aptiekās preparātu kuņģa skābes palielināšanai nav. Tikai vienā aptiekā man solīja pasūtīt no Ukrainas, taču tam vajagot ārsta recepti. Domāju, Ukrainai šobrīd savu problēmu pietiek. Tāpēc, ja manis īsumā izstāstītais Tev liekas saprotams, meklē skābes preparātus (labi, ja ir klāt Pepsīns - ferments, kas dabiski izdalās kuņģī un sašķeļ olbaltumvielas) internetā. Un 2 augstākminētie ir tikai piemēri (kas par labu cenu nodrošina labu kvalitāti), bet Tu droši vari meklēt citus preparātus, kas būtu vislabākie tieši Tev. 

Protams, visu dzīvi lietot sālsskābes tabletes arī nav nekāds prieks. Tāpēc jādomā par šo lietu plašāk. Vēlāk uzrakstīšu, kādas vēl problēmas rodas organismā, ja kuņģī skābes nepietiek. Kā noproti, daudzas no tām saistītas ar organisma nespēju pilnīgi izmantot (asimilēt) barības vielas, kas mums būtu jāuzņem ar pārtiku. Viens no piemēriem apskatīts rakstā Depresijas iemesli. Dzelzs deficīta anēmija.


Te ielieku saites uz, manuprāt, labiem rakstiem (angliski, no www.scdlifestyle.com) tieši par šo skābes nepietiekamības tēmu:


Turpmāk vēl

Copyright: Visas tiesības aizsargātas ©curantur.lv                                                                          Veidots ar Mozello - labo mājas lapu ģeneratoru

Brīdinājums. www.curantur.lv autore nav ārste. Viss, ko lasi šajā vietnē, atspoguļo www.curantur.lv autores zināšanas un personīgo pieredzi.  
Šī informācija nav uzskatāma par medicīnisku ieteikumu un nevar to aizvietot. Ja nolem izmēģināt kaut ko no šeit aprakstītā, tā ir tikai un vienīgi Tava atbildība.

 .