Autisms        
Autisms nav nolemtība. Autisms ir ārstējams. Meklēsim cerību kopā

Seko Autisms Latvija lapai FaceBook un Instagram


Pētījums par AUTISMU un Uzturu 7.12.2018

 !!!  Pētījums noslēdzies. Te var iepazīties ar pētījuma galvenajiem rezultātiem


Ievads

Šajā lapas sadaļā es dalīšos ar uzzināto saistībā ar Autismu. Te galvenokārt uzsvaru likšu uz iespējām - parādīt ģimenēm ar autiskā spektra bērniem, ka ir iespējas palīdzēt. Tāpēc nedusmojies, ja Tev liekas, ka es šeit nejūtu līdzi vai neatbalstu emocionāli. Ticu, ka šo - emocionālo atbalstu - Tev ir, kur gūt. Un tas ir īpaši svarīgi, kad bērnam ir tikko noteikta autisma diagnoze. 

Meklē atbalstu Latvijas Autisma apvienībā, kur pulcējas gan ģimenes ar autiskā spektra bērniem, gan zinoši speciālisti, kas palīdz saprast, kā tālāk dzīvot un kā dot maksimālo atbalstu bērnam.

Te mēs runāsim par pavisam praktiskām lietām, KO DARĪT, lai mazo atveseļotu. Un es rādīšu dažādus ceļus - gan tos, par kuriem esmu mācījusies (Homeopātija, CEASE terapija, GAPS diēta), gan tos, par kuriem uzzinu nejauši (MMS, Mendability) vai mērķtiecīgi (DAN pieeja) un nereti man vēl pašai jāaug līdz to pilnīgai pieņemšanai.

Ja Tu gribi jautāt, KĀPĒC es to visu daru, tad uzreiz tepat īsi atbildēšu. Nē, man nav tiešas personiskas pieredzes ar autismu ne tuvajā, ne tālākā ģimenē. Taču, jau mācoties Homeopātiju (domas autisma virzienā man aizdevās 3. kursā), es zināju, ka vēlos palīdzēt tieši smagā situācijā esošiem bērniem, kam mūsdienu medicīna nedod daudz cerību, bet paredz nevieglu likteni ar nolemtības un bezcerības zīmogu. Un to, ka cerība reāli ir, es drīz uzzināju un par to pārliecinājos no vairākiem aspektiem. Un tāpēc rakstu šo lapas sadaļu, lai arī Tu uzzinātu, ka Tavam bērnam IR CERĪBA ATVESEĻOTIES. 

Balstoties uz manām teorētiskajām zināšanām, kopš 2014. gada aprīļa es strādāju kopā nu jau ar 15 ģimenēm gan Latvijā, gan ārpus Latvijas, izmantojot Homeopātiju, CEASE terapiju un GAPS uztura programmu, un pamazām veidojas arī mana praktiskā pieredze. Un jau pat šajā neilgajā laikā varu redzēt pirmos labos rezultātus, kas mani iedrošina mācīties un darboties tālāk.

Šajā mājas lapas sadaļā arī skaidrošu, kāpēc mums sabiedrībā ir autisma epidēmija, kas pie tā vainīgs, ja vispār. Labā ziņa - mums vairs nav jādzīvo ar nolemtības domu, ka tādi ir gēni, un tur neko vairs nevar darīt. Gēnus var izmainīt jebšu padarīt tos aktīvus vai ne, katru dienu domājot, kāda ir vide šiem gēniem - tātad mudināšu Tevi domāt gan par uzturu, gan toksīniem organismā (un kā no tiem atbrīvoties), gan par mājas vidi, lai tā nekaitētu bērnam katru dienu. Par šo visu - Sk rakstu zemāk Vai varam vainot tikai gēnus – pārdomas Pasaules Autisma dienā.

Šo lapas sadaļu es drīzumā nedaudz pārveidošu, lai Tev lasīšana ir ērtāka, jo nupat jau lasāmais palags uz leju ir krietni garš, un varbūt liekas juceklīgs. Līdz kamēr tieku līdz labajām formāta izmaiņām, lasi zemāk krikumus no visa.

Lasi arī sadaļas Homeopātija un Autisms  CEASE Terapija un Autisms ,  GAPS un Autisms


Krustziežu dzimtas dārzeņi un Autisms 16.10.2014

2014. gada 13.oktobrī internetā www.pnas.org mājas lapā publicēts medicīniskā pētījuma raksts "Sulforaphane treatment of autism spectrum disorder (ASD)" (autori Kanwaljit Singh, Susan L. Connors, Eric A. Macklin, Kirby D. Smith, Jed W. Fahey, Paul Talalay, and Andrew W. Zimmerman), kas vieš cerību bērniem un pieaugušajiem ar Autiskā spektra simptomiem. Stāsts ir par medicīnisku zinātnisku pētījumu, kas pierāda, ka brokoļu sula un tajā esošais sēru saturošais organiskais savienojums (Sulforaphane) var palīdzēt mazināt arī autiskā spektra izpausmes. 

Pētījuma rezultāti ietver šādus aspektus:

 • 17 no 26 pētījuma dalībniekiem, kas lietoja brokoļu ekstraktu ar sēra savienojumu, uzlabojās uzvedība, sociālā saskarsme, miers
 • Pēc 18 nedēļu ārstēšanas kursa veiktie testi uzrādīja samazinātu aizkaitināmību, letarģiju, mazāk izteiktas spontānās atkārtotās kustības, hiperaktivitāti. Uzlabojās komunikācija un motivācija.
 • 46% no sēra savienojumu saturošo brokoļu ekstraktu saņēmušajiem cilvēkiem uzrādīja jūtamu uzlabojumu sociālajā saskarsmē, 54% gadījumu uzlabojās nepieņemamā uzvedība, bet 42% uzlabojās verbālā komunikācija.

Labas informācijas nevar būt par daudz. Lasi arī citus rakstus pa šo cerīgo jaunumu:

Tātad ar šo uzzinām, ka Krustziežu dzimtas dārzeņi (kāposti, brokoļi, puķu kāposti, spināti, kāļi, kolrābji, redīsi, Briseles kāposti uc) citu slimību atveseļojošā potenciāla starpā var palīdzēt arī AUTISKĀ spektra simptomu gadījumā. Ir kāpostu ēšanas sezona! Un vēl 1 lielisks iemesls, lai par to atcerētos. Autisms. 

Pēc citos avotos uzzinātā brīdinu - cilvēkiem ar vairogdziedzera problēmām ar sēru bagātajiem dārzeņiem jābūt uzmanīgiem (drošāk tos ēst vārītus vai tvaicētus)Svaigi krustziežu dzimtas dārzeņi – kāposti, brokoļi, puķu kāposti, spināti, kāļi, kolrābji, redīsi, Briseles kāposti – satur sēru (sulforaphane), tāpēc šie dārzeņi veicina vairogdziedzera pietūkumu (goitrogenic). Šo apgalvojumu apstrīd Tom Malterre, kurš uzskata, ka nevajadzīga piesardzība radusies vēsturiski. Klausies  arī Tom Malterre video lekciju par Brīnumdārzeni Brokoli.


Paracetamols un autisms

Tylenol: A Major Culprit in the Autism, ADHD, and Asthma Epidemic, William Shaw, 15 December 2013

Evidence that Increased Acetaminophen use in Genetically Vulnerable Children Appears to be a Major Cause of the Epidemics of Autism, Attention Deficit with Hyperactivity, and Asthma, William Shaw, Ph.D.


Silvijas Ābeles lekcijas 2014

 • "Homeopātija, CEASE terapija un GAPS - iespējas autisma atbalstam"
 •  "Iespējas palīdzēt autismam – Homeopātija, CEASE terapija un GAPS uztura programma"  Lekcijas materiāls šeit


Autisma saistība ar zarnu traktu

Donna Gates un Dr Natasha Campbell-McBride video intervija par to, kas ir Autisma īstie iemesli un ko darīt autisma situācijā


Aprīlis - AUTISMA ATPAZĪSTAMĪBAS MĒNESIS

Vai varam vainot tikai gēnus - pārdomas Pasaules Autisma dienā  2. aprīlis 2014

Tagad lasi rakstu bloga formātā šeit 


Informācijas avoti par Autismu, iemesliem, risinājumiem

Klausies šīs lieliskās lekcijas/intervijas un domā līdzi. Dr Mercolas Intervijā Dr Natasha Campbell-McBride skaidro, kāpēc mums šobrīd ir daudzu mentālo saslimšanu (tai skaitā autisma) epidēmija un vai varam ko darīt, ja tas skāris mūsu bērnus vai tuviniekus. Autore runā par GAPS diētu kā iespējamo ceļu uz atveseļošanos. Šai lekcijai var saglabāt un izdrukāt arī intervijas tekstu, ko silti iesaku izdarīt, lai labāk varētu sekot līdzi teiktajam.


Noderīgas interneta vietnes

 Informācijai skaties arī  CEASE Terapija un Autisms  Homeopātijas sadaļā

 

Grāmatas par Autismu un risinājumiem

Zemāk dažas iedvesmojošas grāmatas par autisma tēmu. Kā palīdzēt ar dabiskiem līdzekļiem.


Vai Autismu izraisa vakcīnas?

Vai vakcīnas ir vienīgais autisma cēlonis? Nē.
Bet tām pilnīgi noteikti IR saistība ar autiskā spektra simptomu attīstību.

Grāmatas par vakcīnām un autismu:

 Lasi un skaties internetā:

Pētījumi, kas apstiprina autisma saistību ar vakcīnām:


Autisms un Uzturs

Autismam ir vistiešākais sakars ar to, ko bērns ēd. Mainot ēdienkarti (noņemot glutēnu, pienu, soju, kukurūzu, pārtikas krāsvielas un pārstrādātu pārtiku vispār, kā arī pievienojot trūkstošās minerālvielas un vitamīnus), iespējams uzlabot autiskā spektra simptomus. Autiskā spektra bērniem iesaka vairākas diētas, bet, kā likums, tās visas būs diētas bez glutēna un bez piena - GF/CF, SCD, GAPS, PALEO, Oksalātu diēta un citas. 

www.NourishingHope.com lapā piesakies un bez maksas saņem 4 lieliskus Julie Matthews rakstus par Zarnu trakta veselības saistību ar Autismu, un ne tikai - rakstos tiek minēts arī Uzmanības deficīta sindroms, Alerģijas, Astma, Ekzēma utt.

3 min intervija ar Julie Matthews (grāmatas Nourishing Hope for Autism autores), kur viņa skaidro, kāpēc 

Šajā 7 min video Julie Matthews skaidro sīkāk, kā autisms saistīts ar zarnu trakta veselību


The Kid-Friendly ADHD & Autism Cookbook

Attēli no www.amazon.co.uk

Veiksmes stāsti

Lasi daudzos veiksmes stāstus zemāk sadaļā Vai Homeopātija var palīdzēt


Vai Homeopātija var palīdzēt? Pieredzes stāsti

Video par ģimeņu pieredzi, atveseļojot savus bērnus no autisma ar Homeopātiju

Lasi vairāk sadaļā Homeopātija un Autisms


MMS - brīnumlīdzeklis Autismam? 28. mai 2015    

Lasi šo rakstu bloga formātā te


Bezvadu internets un Autisms?

http://www.clearlightventures.com/blog/2015/9/11/the-emerging-link-between-wireless-and-autism


Autisms - Parazīti - Vakcīnas 03.05.2016

Noklausies Robin Goffe lekciju AutismOne konferencē un gūsi jaunu skatu uz autisma epidēmiju pasaulē. Žēl, ka neredzam pašu prezentāciju, bet varbūt tā ir labāk.


Dr Kurt Woeller - kas palīdz autismam 29.05.2016


Defeat Autism Now! ārsts Kurt Woeller uzskaita, kas viņa pieredzē visvairāk palīdz autiskā spektra bērniem:

 • diēta - GF/CF (bez glutēna, bez kazeīna)
 • vitamīni - Metil-B12 injekcijas, cinks, magnijs, selēns, kalcijs
 • mencu aknu eļļa
 • mazināt vīrusu daudzumu organismā
 • mazināt raugus (Candida) organismā
 • smago metālu attīrīšana
 • hiperbārā skābekļa terapija


Biomedicīniskā pieeja autismam

Biomedicīniskā pieeja autismam ir sistemātiska pieeja, kas risina autisma cēloņus, nevis tikai simptomus vai izpausmes. Tā sevī ietver vairākus soļus:

 1. Diēta, kas nesatur glutēnu, kazeīnu, soju (GF/CF, SCD, GAPS u.c.), kā arī citus pārtikas alergēnus, ķīmiskas pārtikas piedevas, konservantus utt.
 2. Zarnu trakta un gremošanas sakārtošana (Candida mazināšana, pretsēnīšu un pretvīrusu preparātu lietošana, probiotiķi/prebiotiķi, gremošanas fermenti utt.)
 3. Organismā trūkstošo vitamīnu un uzturvielu uzņemšana (zivju eļļa, magnijs, cinks, B vitamīni, aminoskābes, D vitamīns, u.c.)
 4. Organisma attīrīšana - protokoli smago metālu un citu toksīnu izvadīšanai, CEASE terapijaCandida, parazīti, utt.
 5. Imunitātes stiprināšana - alergēnu noteikšana, iekaisumu mazināšana, Homeopātija u.c.
Un citi noderīgi organisma atveseļošanas virzieni, kas katram ir individuāli


Turpmāk vēl


Paldies Homeopātijas kolēģēm Īrijā Gillian Roufail un Gillian Graham par dāsnumu, daloties ar savām domām, materiāliem un pieredzi

Thanks to my  Homeopathy colleagues Gillian Roufail and Gillian Graham in Ireland  for their generosity in sharing their insights, materials and experience