Diatēze / Ekzēma

Šis nav vieglais temats. Skaidrosim, kāpēc  tik daudziem mazuļiem un bērniem aktuāls. Un kā palīdzēt.

Līdz kamēr tieku līdz šīs lapas papildināšanai, atceries, ka spēcīgie steroīdus (hormonus) saturošie krēmi situāciju pēc būtības nerisina, tikai atvieglo simptomus. Uz laiku. Runāsim par šīs izvēles sekām.

 

Pārtikas alerģijas bērniem. Cēloņi un risinājumi         

24. feb. 2015

Spied uz Attēla vai Virsraksta, lai nonāktu pie šī bloga ieraksta

Alerģijas bērnam ir vecāku dzīvesveida sekas 21.mai. 2015

Alerģija

Beidzot, beidzot arī plašsaziņas vietnes sāk runāt par slimību cēloņiem un būtību. Tātad, pirms doties pie daktera pēc antihistamīnus saturošām tabletēm vai inhalatoriem, vai sterodīgu hormonus saturošm ziedēm, paskaties apkārt, kā dzīvo un ko ēd. Tu pats/i un Tavi bērni. Jā, ieviest izmaiņas savā ikdienā ir daudz grūtāk un, visticamāk, prasīs darbu un piedomāšanu gadu garumā, bet tikai tas ir ceļš uz veselību. Man prieks, ka šajā www.diena.lv rakstā kā alerģiju cēloņus atrodam vairākus arī Curantur.lv materiālā Pārtikas alerģijas bērniem. Cēloņi un risinājumi minētos faktorus.

Lasi dažus citātus no raksta (Autors: Diena.lv. 2015. gada 16. maijs 14:55Foto: Cyron, Flickr / CC BY 2.0)

"Mums ir izveidojies priekšstats, ka saudzīga vide un nealerģiski produkti mums apkārt ir jāizvēlas tikai grūtniecības laikā un kad bērns ir mazs. Patiesībā svarīgi pastāvīgi sekot līdzi saviem paradumiem jau no agras jaunības, lai tie neveicinātu alerģijas rašanos vēlākos gados un nākotnē nesekmētu alerģijas veidošanos mūsu vēl nedzimušajiem bērniem."

"Laukos iedzīvotāji mazāk saskaras ar alerģiju. Tā ir urbānās vides jeb pilsētnieku slimība. Alerģijas izplatība ir saistīta ar vides piesārņojumu – smēķēšana, izplūdes gāzes, celtniecības un apdares materiāli, ķīmiskie gaisa piesārņojuma avoti mājās, ko rada dažādi aromāti, u.tml., kā arī no sadzīves ķīmijas un kosmētikas produktiem. Saslimšanas ar alerģiju savā ziņā var uzskatīt par gaisa piesārņojuma indikatoru. Arī veikalos nopērkamie gatavie produkti vai pusfabrikāti bieži vien ir piesātināti ar nevajadzīgām pārtikas piedevām, kas uzkrājas mūsu organismā un rada alergēniem labvēlīgu vidi."

""Mūsu organisms vēl līdz kļūšanai par vecākiem var uzkrāt kritiskā daudzumā "piesārņojumu", kas ar grūtniecības starpniecību un mātes pienu var tikt tālāk nodots bērniem un var būt alerģijas rašanās cēlonis. Jo veselīgāku vidi ap sevi veidosim, jo mazāk pakļausim alerģijai sevi un bērnus, bet diemžēl sabiedrība nav gatava atteikties no mūsdienās pierastā komforta līmeņa," norāda alergoloģe Kārkliņa."

Lasi visu rakstu šeit (raksta autors Diena.lv 16. maijs 2015)   Foto: Cyron, Flickr / CC BY 2.0


Noderīga informācija pārdomām

  • Esi uzmanīgs/a - Tava bērna ekzēma var būt kas vairāk par niezošām pumpām. Tā var liecināt arī par autoimūnu reakciju. Tas nozīmē, ka bērna organisms netiek galā ar toksīnu izvadīšanu no organisma. Trīsreiz pārdomā, vai Tavam bērnam vajag vēl vairāk toksīnu (atceries, viņš netiek galā jau ar organismā šobrīd esošajiem) - no zālēm un vakcīnām. Ja aknām mērs būs pilns, Tu riskē ar bērna smadzeņu problēmām, autismu smagākajā gadījumā. Tātad ekzēma nav tik nevainīga, kā Tev liekas. Tā ir Tava bērna organisma palīgā saucošais sarkanais karodziņš, kas ļoti cer, ka Tu sapratīsi vēsti un sāksi rīkoties, lai bērnam palīdzētu. Lasi te, KĀ palīdzēt - praktiski ieteikumi, ja Tavam mazulim ir ekzēma www.thinkingmomsrevolution.com/thinking-moms-guide-red-flags-eczema


Vai Homeopātija var palīdzēt

Homeopātijā uzskata, ka cilvēks, kam ir tikai ādas problēmas, ir visnotaļ vesels. Kāpēc, uzzināsi arī Tu. Tai pat laikā "tikai" ādas problēmas izārstēšana nereti prasa pacietību un laiku. Šajā sadaļā ievietošu saites uz rakstiem, kas apstiprina, ka, jā, Homeopātija var palīdzēt arī ekzēmas gadījumā, kā arī informāciju par biežāk lietotajām homeopātiskajām zālēm.

Te saite uz blogu, kurā citu simptomu starpā varam atrast arī biežāk lietotās homeopātiskās zāles Ekzēmas gadījumā. Vislabāk būtu bērniņa simptomiem atbilstošākās homeopātiskās zāles piemeklēt kopā ar homeopātu. Tomēr, ja zāles lietosi bez homeopāta ziņas, ieteicams palikt pie 30C vai zemākas potences. 

Homeopathy in paediatric atopic diseases: long-term results in children with atopic dermatitisHomeopathy, Volume 101, Issue 1, January 2012, Pages 13-20, Rossi, E.; Bartoli, P.; Bianchi, A.; Da Fre, M. 

Autiņbiksīšu dermatīts 

Izmēģini kefīru vai skābu krējumu uz mazuļa iekaisušās ādas. Probiotiskās baktērijas, kas dabiski dzīvo šajos produktos, palīdzēs ātrāk sakārtot iekaisušo mazuļa ādu. Pirms smērēt uz ādas, kefīru vai skābo krējumu, visticamāk, vajag kādu brīdi paturēt istabas temperatūrā, lai mazajam procedūra ir patīkama.