Diabēts          
Necīnies ar sekām, domā par cēloni

The Diabetes Summit 20.-27. marts, 2017


Pieslēdzies un uzzini, kā iespējams kļūt veselākam

Reģistrējies šeit www.thediabetessummit.com 

Attēls no The Diabetes Summit 2017
The Diabetes Summit 18.-25. aprīlis, 2016


Mums atkal ir iespēja mācīties

Reģistrējies šeit www.thediabetessummit.com 

Attēls no The Diabetes Summit 2016

Diabēta konference 23. - 30. marts 2015

Diabetes Summit 2015Tu vari sevi atveseļot no 2. Tipa Diabēta 

Klausies un mācies, kā sev palīdzēt

23. - 30. marts 2015 - bezmaksas interneta konference par Diabētu 

Reģistrējies šeit www.thediabetessummit.com


Attēls no The Diabetes Summit 2015Mana lektoru izlase:

 • CASSIE BJORK, RD, The Optimal Diet for Blood Sugar Control
 • DR. JOSH AXE, Reversing Insulin Resistance
 • SARAH BALLANTYNE, PHD, The Autoimmune-Diabetes Connection
 • IZABELLA WENTZ, PHARMD, The Thyroid Connection to Type 2 Diabetes
 • SUZY COHEN, RPH, Diabetes Without Drugs… It Can Be Done!
 • ROY TAYLOR, MD, Reversing Diabetes with an Intensive Dietary Approach
 • TOM O’BRYAN, DC, Gluten and Diabetes
 • STEVEN WRIGHT, How Gut Problems Can Cause and Exacerbate Diabetes
 • DEANNA MINICH, PHD, CNS, The Importance of Detoxification for Blood Sugar Health
 • AMY MYERS, MD, The Autoimmune Diabetes Connection
 • JIMMY MOORE, Low Carb Controversy
 • GARY SCHEINER, MS, CDE, Think Like a Pancreas
 • MIKE ADAMS, The Importance of Clean Living to Avoid Diabetes Complications
 • SAYER JI, Examining the Research on Diabetes Cause, Prevention and Treatment
 • JAMES MASKELL, The Evolution of Diabetes Care
 • CHRIS MELETIS, ND, How Stress and the Adrenal Glands Affect Blood Sugar Control
 • STEVEN SISSKIND, MD, Important Diabetes Supplements and More
 • JODY STANISLAW, ND, The Four Pillars to Diabetes Care
 • MICHAEL MURRAY, ND, Preventing and Treating Diabetes with Natural Medicine
 • DAVID PERLMUTTER, MD, New Insights About Diabetes and the Brain

Diabēts nesākas brīdī, kad glikozes līmenis asinīs ir virs normas. Tas sākas 5-10 gadus pirms tam, varbūt vēl ilgāk atpakaļ... un lielā mērā Tu pats/i sev radi diabētu, gan lietojot zāles pa labi un pa kreisi (piemēram, statīnus), kā arī ēdot visu, kas nāk pretim. Vai zināji, ka kviešu miltu balināšanai izmanto ķīmisku vielu Alloxan, ko medicīniskajos eksperimentos ar žurkām izmanto diabēta izraisīšanai (sk. Suzy Cohen lekciju). Tātad iznāk, ka diabētu izraisoši savienojumi var būt katru dienu Tavā pusdienu vai brokastu šķīvī. Tas tikpat labi nozīmē, ka, izvēloties pareizos produktus, mēs varam savu veselību vērst uz labu. Un ir tikai loģiski, ka kvieši un glutēns būs pirmais, no kā jāatsakās.

Suzy Cohen saka, ka diabēts nav stāsts par augstu cukura līmeni asinīs. Tie ir tikai dūmi jeb sekas. Diabēts ir slimība, kuras pamatā ir iekaisums (uguns). Un zāles var, protams, kādu brīdi palīdzēt mazināt glikozes līmeni asinīs, taču īstais problēmas risinājums ir meklējams tieši iekaisuma mazināšanā organismā. Nav jēgas cīnīties ar dūmiem, kamēr uguns nav nodzēsta. Lasi vairāk te www.suzycohen.com

Izabella Wentz ļoti uzskatāmi parāda Vairogdziedzera veselības un Diabēta saistību. Hashimoto un 1.Tipa Diabēts abas ir autoimūnās saslimšanas, kas viena otru var pastiprināt. Bet tas arī nozīmē, ka arī risinājums šīm veselības problēmām līdzīgs. Un atkal  - kā daudzi lektori šajā konferencē Izabella Wentz runā par tādu produktu izslēgšanu no uztura, kas izraisa un uztur iekaisumu organismā - glutēnu saturošie produkti, piens, soja, nakteņu dzimtas dārzeņi u.c. Stresa mazināšana ir nākamais no viņas minētajiem 6 soļiem veselības virzienā. Lasi vairāk te www.thyroidpharmacist.com

Dr Amy Myers uzskaita 5 iespējamos Autoimūno saslimšanu cēloņus:

 1. Iekaisumu veicinošs un uzturošs uzturs
 2. Nevesels zarnu trakts - "caurumoto zarnu sindroms" (leaky gut)
 3. Toksīni
 4. Infekcijas 
 5. Stress

Tātad. pavisam loģiski, veicot reālus soļus visu šo aspektu sakārtošanā, iespējams apturēt un pat mazināt Autoimūnās izpausmes organismā. Lasi par 4 ceļiem uz veselību Amy Myers blogā un viņas grāmatā Autoimmune solution:

Visus rakstus ērti izdrukāt pdf formātā.

Dr Deanna Minich lekcija ir pagaidām mana Nr 1 lekcija informācijas daudzuma, praktisku un noderīgu padomu ziņā. Uzzini, kāpēc jādzer zaļā tēja un jāēd rukolas salāti. Vai zināji, ka pasaulē jau runā par 3. Tipa Diabētu? Un ka augsta cukura satura maltīte nelabvēlīgi ietekmē smadzeņu darbību? Kas šodien pusdienās Tavam skolasbērnam? Lasi arī Dr Minich mājas lapu www.foodandspirit.com un piesakies viņas vadītajam Detox Summit (2014. gada augustā), kur, iespējams, vari dabūt piekļuvi kādām bezmaksas lekcijām, lekciju pilnu komplektu vienmēr var iegādāties par maksu.

Kā vienmēr, Dr Tom O'Bryan lekcija ir visatraktīvākā - pilna ar labu humoru, jokiem un vienkāršiem vizuāliem salīdzinājumiem, kas palīdz labāk saprast tik sarežģītās lietas - kā zarnu trakta veselība var būt saistīta ar insulīnu un diabētu. Tai pat laikā Dr Tom O'Bryan nes tik svarīgo vēsti par glutēna nodarīto postu mūsu organismā. Pat ja mēs to neredzam un nejūtam, maizes un makaronu ēšana nepaliek bez sekām - iekaisums organismā var gruzdēt pat vairākus gadu desmitus. Glutēns tiešā veidā ietekmē smadzeņu darbību, un Dr Tom O'Bryan sauc lietas īstajos vārdos - glutēns lēnām nogalina smadzeņu šūnas. Viņš saka, ka ne Alcheimers, ne vecuma plānprātība (dementia) nesākas 70 vai 80 gados, tā lēnām sākas jau 30-40 gadu vecumā, un tuvina mūs vecuma bezpalīdzībai ar katru apēsto smalkmaizīti. Vairāk par Dr Tom O'Bryan darbu lasi sadaļā UZTURS/Glutēnam Nē, kā arī meklē iespēju piekļūt Dr Tom O'Bryan vadītajam  TheGlutenSummit, kas notika 2013. gada novembrī.

Klausoties uzzini, ka kaloriju skaitīšana un ogļhidrātu svēršana ir pilnīgi nepareiza un novecojusi pieeja, pat diabētiķiem. Tā vietā ir svarīgi sabalansēt veselīgos (tātad arī piesātinātos) taukus, olbaltumvielas un ogļhidrātus (sk. Cassie Bjork lekciju). Arī našķiem, starp citu. Savukārt, mākslīgie saldinātāji ir toksiski organismam un tos nebūtu jālieto cukura vietā. Viss beigu beigās nonāk atpakaļ pie ēšanas un uztura. Jo tajā ir apslēpts atveseļošanās noslēpums. Protams, kopā ar fiziskajām aktivitātēm, pietiekamu miegu un mierpilnu dzīvi. Dod iespēju savam organismam atveseļoties, nevis paļaujies uz zālēm, kas nerisina cēloni, bet tikai var tuvināt Tevi 1. Tipa Diabētam (kas ir autoimūna saslimšana un kam medicīna nepiedāvā risinājumu) un pat vēzim. 

Kā jau sagaidāms, Dr David Perlmutter (grāmatas Grain Brain autora) lekcija ir piesātināta ar faktiem, pētījumu rezultātiem, un neapgāžamām patiesībām, kas arvien vairāk pierāda zarnu trakta veselības nozīmi veselībā kopumā. Man ļoti patīk viņa mīļākais izteiciens ir "as we now know" (kā mēs tagad zinām), kas pieļauj domu, ka viss mainās un mums nav jādzīvo, ievērojot 50 gadus vecus mītus, ko Dr Perlmutter tik lieliski atspēko lekcijā. Piesātinātie tauki un holesterīns ir cilvēka smadzeņu labākie draugi. Vairāk par to lasi sadaļā VESELĪBA/Holesterīns. Dr Perlmutter Lekciju tinu N reizes atpakaļ un klausījos vēlreiz un vēlreiz, lai kāri tvertu katru viedā daktera vārdu. Sev kā vērtīgāko uzzināto paturu informāciju par DHA taukskābju nozīmi smadzeņu veselībā. DHA taukskābes, kas tik bagātīgi ir zivīs (un tātad arī zivju eļļā) nodrošina gan jaunu neironu (smadzeņu šūnu) augšanu, gan to spēju savā starpā komunicēt, gan arī šo šūnu aizsardzību. Kur te Diabēts, jautāsi. Vēl un vēlreiz, arī šis samits un tajā dzirdētā informācija apstiprina, ka viss organismā ir saistīts. Un, jā, uzņemot vairāk veselīgos taukus, un samazinot ēdienkartē ogļhidrātu daudzumu, iespējams pasargāt sevi no Diabēta, kā arī dot sev iespēju no tā atveseļoties. Lekcijā uzzinu, kā nevesels zarnu trakts var novest līdz Diabētam. Un kā zarnu baktēriju sakārtošana (jā, tai skaitā ar fēču transplantāciju) spēj mazināt Diabēta izpausmes. Dr Perlmutter jaunāko grāmatu Brain Maker iespējams jau pasūtīt, lai gan tā iznāks tikai aprīļa vidū.

Tava veselība ir Tavās rokās. Notici un rīkojies. Katrs mazais solītis tuvinās Tevi labākai, pilnvērtīgākai dzīvei.


Turpmāk vēl