Īpašās dienas
Dabas dota iespēja atjaunoties

Te runāsim par īpašajām dienām, kas sievietes auglīgajā dzīves periodā  ir lieliskā iespēja centrēties uz sevi.

Protams, mēs runāsim par kreņķiem saistībā ar Menstruācijām un kopīgi domāsim, ko darīt un kā sev palīdzēt, ja:

 • Mēnešreizes ir sāpīgas
 • Ļoti stipri asiņo
 • Mēnešreizes nav vai ir neregulāras
         Par šo visu vari lasīt angliski šajās interneta vietnēs:

Tomēr šeit mēģināšu parādīt un uzsvērt pozitīvo pusi Menstruāciju dienām, pat ja līdz šim Tu domā, ka šīs dienas ir apgrūtinājums Tavā dzīvē. Lai uzreiz Tev iedotu vielu pārdomām - kad atkal fiziski vai emocionāli sagumsti no domas vien par tuvojošamies mēnešreizēm vai kad Tev jādzer pretsāpju tabletes menstruāciju laikā - priecājies, ka daba un Dievs mums ir iedevuši šo lielisko iespēju fiziski attīrīties un emocionāli atdzimt katru mēnesi. Kā Tu domā, kāpēc vīriešiem noiet mati, citam vēl pavisam jaunam esot? Un kāpēc vīriešu sviedri ir tik nepatīkami, ka viņu zeķes ir teju katras trešās anekdotes objekts? Tāpēc, ka vīriešiem nav menstruāciju, un toksīni viņu organismā izmanto citas iespējas, kā tikt laukā no organisma. Vai ne?

Un, kad tagad dusmojies par menstruāciju sāpēm, stipro asiņošanu vai savu mainīgo garastāvokli pirms mēnešreizēm, paturi prātā, ka nepaies ilgs laiks (sievietes auglīgais periods ir nieka 30 gadi no visas dzīves), un Tu būsi ceļojuma otrā galā, kad ap 40 gadu vecumu sāksies Perimenopauzes laiks, kad mēnešreizes sāks palikt retākas, mazāk izteiktas, līdz Menopauzē viena reize būs pēdējā. Tas viss nesīs līdzi hormonālas izmaiņas Tavā organismā (jeb drīzāk, ir otrādi - hormonu izmaiņu rezultātā Tev sāksies Perimenopauze un tai sekos Menopauze), un to sajutīsi arī fiziski. Un tad Tev būs izmisums, jo gribēsi vēl būt jauna, gribēsi, lai menstruācijas nekad nebeidzas... 

Tāpēc izbaudi katru reizi tagad, kamēr Tev vēl ir laiks. Jo mēs visas reiz būsim tur, tai vecumā, kad dabas dotais laiks laist pasaulē bērnus būs pagājis. Bet labā ziņa ir, ka arī tad dzīve vēl nebeidzas. Un patiesībā, sieviete sev un savai dzīvei atveras tikai pēc auglības cikla noslēgšanās. Vai tici? Par to vairāk runāsim sadaļā Menopauze, bet līdz tam - izbaudi savu laiku, Tu, Laimīgā.


Homeopātija var palīdzēt sāpīgām mēnešreizēm 25.05.2022

https://www.youtube.com/watch?v=gsyF4AlVcEI&ab_channel=TheCentreForHomeopathicEducation


Pretsāpju zāles un  neauglība 5.11.2018

Pretsāpju medikamenta Ibuprofen anotācijā angļu valodā 4. lpp. melns uz balta lasām, ka šo pretsāpju zāļu lietošana var būt par iemeslu nespējai ieņemt mazuli: "FERTILITY: The use of Ibuprofen tablets may affect fertility. The use of Ibuprofen tablets is not recommended while attempting to conceive or during investigation of infertility." https://www.medicines.org.uk/emc/files/pil.7352.pdf

Latvijas zāļu reģistrā atrodam Ibumetīna (aktīvā viela = Ibuprofēns) anotāciju latviešu valodā, kur Neauglības sadaļa mistiski pazudusi https://www.zva.gov.lv/zvais/zalu-registrs/…

Toties teju katru dienu TV redzam reklāmas, kas aicina neciest no menstruāciju sāpēm un lietot pretsāpju medikamentus. Ar dramatiskām sekām, tai skaitā neauglību. Par ko mūsu valsts zāļu reģistrēšanas un pārdošanas institūcijas izvēlas klusēt.  Acīmredzot, lai pēc tam varētu plaukt mākslīgās apaugļošanas rūpals.

Galvenais nekaitēt, - esot bijis rakstīts Hipokrāta zvērestā. Varbūt arī šo daļu esam izdzēsuši?

Šis ieraksts vispirms publicēts Curantur.lv FaceBook profilā 5.11.2018


5 stundās sasniegti vairāk kā 12 000 cilvēku, pateicoties, ka ar ierakstu dalījušies 200 reizes.

Nedaudz vairāk kā 24 stundās ieraksts sasniedzis 82 000 + cilvēkus, lasītājiem daloties 900+ reizes.

3 dienās - līdz 2018. gada 8. novembrim - ieraksts sasniedzis 120 000 + cilvēkus, lasītājiem daloties 1200 + reizes


PALDIES visiem, kas dalījās ar www.facebook.com/curantur.lv/ ierakstu par Ibumetin un noklusētajām blaknēm anotācijā latviešu valodā.
Tas rezultējies ar vairāk kā 135 000 sasniegtu cilvēku (12.11.2018), kuru vidū ir arī Bez Tabu (www.facebook.com/BezTabuTV3/) un Zāļu Valsts Aģentūra, kas sola informāciju Ibumetin anotācijā sakārtot. 

Visu rakstu lasi un Bez Tabu sižetu skaties šeit https://skaties.lv/beztabu/interesanti/pretsapju-medikamenta-ibumetin-melna-puse-ilgstosi-to-lietojot-cilveks-varot-klut-neaugligs/

Domā līdzi un esi vesela! 

Visu rakstu lasi un Bez Tabu sižetu skaties šeit https://skaties.lv/beztabu/interesanti/pretsapju-medikamenta-ibumetin-melna-puse-ilgstosi-to-lietojot-cilveks-varot-klut-neaugligs/Joga īpašajās dienās

Kamēr tikšu līdz kādam rakstam vai konkrētām idejām, ko Tev ieteikt plašākā materiālā, vari iedvesmoties no jogas skolotājiem, kas savas nodarbības  izstrādājuši un pozas iesaka ar mērķi atvieglot PMS jeb Premenstruālā sindroma simptomus. Skaties Dr Sara Gottfried 4 min īso video.Hormonu tabletes - Par vai Pret?

Šajā sadaļā nevaram nerunāt par hormonu tabletēm, ko mūsdienās ginekologs vieglu roku izraksta pat pusaudžu meitenēm. Mēģināsim rast atbildi, vai pretapaugļošanās hormonu preparāti mums palīdz vai nodara kaitējumu.


Vai pazīsti savu ķermeni?

Vai Tu zini, ka sievietes menstruālo ciklu veido 4 fāzes, un katrā no tām mūsu organismā ir atšķirīgs hormonu līdzsvars, kas definē gan mūsu fizisko labsajūtu vai diskomfortu, gan emocijas, vēlmes un dzīvessparu visās tā izpausmēs? Un ko Tu teiktu par iespēju oficiāli darbā paņemt brīvdienu vai pat divas tieši tad, kad Tev ir menstruācijas? Lai šīs dienas veltītu sev, godājot savu ķermeni un savu sievišķo būtību. Tā vietā, lai maksimāli pielāgotos vīrišķajai pasaulei, izliekoties, ka menstruāciju mums nemaz nav - aizsprostojot tās ar sintētiskiem tamponiem, dzerot pretsāpju tabletes un par katru cenu mēģinot noturēties vīrišķās mentalitātes diktētās pasaules ierindā. 

Šis Jacqui Lane video, kas domāts kā Alisa Vitti grāmatas Woman Code apskats, man likās pat labāks par pašas grāmatas autores Alisa Vitti TEDx FiDi Women runu


Sievietes menstruālais cikls - lieliski izspēlēts 2 minūtēs

Tieši tik mainīgi ir mūsu hormoni un līdz ar tiem - gan izskats, gan mūsu fiziskā un emocionālā labsajūta. Un zinot, kas notiek organismā un kāpēc, var iespēju robežās izvēlēties savas aktivitātes tā, lai dzīvotu saskaņā ar dabas nolikto ciklu nevis ietu pret sevi. Baudi, mīļā! Zini, ka reiz pienāks diena, kad par visām varītēm gribēsi šo visu noturēt ilgāk, bet dabas pulkstenis tikšķēs vien uz priekšu...


https://www.youtube.com/watch?v=WOi2Bwvp6hw


Veselīga eko alternatīva īpašajām dienām 

 • www.organicup.eu
 • www.facebook.com/OrganiCup
 • www.meluna.lv
 • www.mooncup.co.uk
 • www.divacup.com
 • Meklē menstruālo piltuvi veikalā SexyStyle.  
 • Man iznāca smieklīgs atgadījums. Es menstruālo piltuvi ieraudzīju veikala skatlogā tieši 8. martā. Tur, kur agrāk, šķiet, bija apģērbu veikals Rīga. Nodomāju, re, cik feini, apģērbu veikals reklamē tādas foršas lietas, laikam tak 8. martam par godu. Rīgā gan cilvēki advancēti, nodomāju. Safotografēju bildes pat. Tikai, kad nākamajā logā turpat blakus ieraudzīju maksts trenažierus un citas noderīgas lietas, aizdomājos, kas tas par tādu drosmīgu apģērbu veikalu… Un tad pacēlu galvu un ieraudzīju, ka tas veikals tagad ir SexyStyle. Tā ka – tur droši var doties arī pēc piltuves.
 • Lasi www.SeekTheSimple.com Lauras pieredzi un ieteikumusVēstule meitai 18. dzimšanas dienā 16.02.2017


Mana mīļā „Pučīte" un smaidīgā „Petit Coeur (mazā sirsniņa – franču val.), 

Šo vēstuli domās auklēju teju veselu gadu ar domu Tev to uzdāvināt tieši 18. dzimšanas dienā. Bet tagad, kad priekšā balta lapa un līdz Tavai pilngadībai vairs skaitītas dienas, vārdi aizmaldās domu un atmiņu labirintos un iesprūst starp klaviatūras taustiņiem. Jo prāts saprot, bet sirds atsakās ticēt, ka Tu, reiz mūsu mazā Čabatiņa, tūlīt, tūlīt būsi pieaugusi.

Un tomēr es mēģinu. Turot sirdī sažņaugtu viegli skumīgu prieku, ļauju pirkstiem lēnām slīdēt pār burtiem. Lai pateiktu dažas domas, ko gribētu, lai Tu spēj paņemt līdzi savā dzīvē.

Lasi vēstuli te
Turpmāk vēl