Atklāj drošākas un efektīvākas ārstēšanas metodes

                                                                                                  
Šajā sadaļā lasi Silvijas Ābeles rakstus, kas publicēti žurnālā "Ko Ārsti Tev Nestāsta"

Raksti publicēti ar žurnāla "Ko Ārsti Tev Nestāsta" redaktores atļauju

Raksti šeit tiek publicēti tikai tad, kad konkrētā mēneša žurnāls vairs nav pārdošanā preses kioskos

Elektroniskajā versijā žurnālus var abonēt un lasīt šeit

Tagad raksti sakārtoti, sākot ar jaunāko rakstu augšpusē


 

2017. gada marts

Piens un Svaigpiens. Divas pasaules

Pienu bieži uzskata par perfektu dabas produktu, un tas nav bez pamata. Piens satur daudzas būtiskas minerālvielas, īpaši kalciju, kas kopā ar D vitamīnu ir tik svarīgs kaulu veselībai. Mums visiem iesaka, jo īpaši, bērniem un vecākiem cilvēkiem, katru dienu lietot uzturā pienu, lai būtu stipri kauli - pienā esoša kalcija dēļ. Tomēr daudzi beidzamo gadu pētījumi nebūt neatrod sakarību starp piena lietošanu un stiprākiem kauliem, drīzāk ir tieši otrādi.

Upsalas (Zviedrija) zinātnieki (Michaelsson et al, 2014, REF http://www.bmj.com/content/349/bmj.g6015) ļoti apjomīgā pētījumā secinājuši, ka regulāra piena lietošana uzturā var būt saistīta ar palielinātu mirstību un kaulu lūzumiem sievietēm un augstākiem mirstības rādītājiem vīriešiem. Šis un citi pētījumi liek apšaubīt piena pienesumu cilvēku veselībai un apstiprina it kā neloģisko - jo vairāk dzerts piens, jo vairāk kaulu lūzumu.

Taču ir viens ļoti būtisks aspekts - visi rakstā citētie pētījumi ir veikti, analizējot datus par rūpnieciski pārstrādāta (homogenizēta/pasterizēta) piena lietošanu uzturā. Diemžēl veikalā nopērkamais piens jeb piena izstrādājums, kā to būtu pareizāk dēvēt, dramatiski atšķiras no tā piena, kādu to devusi gotiņa. Ja mēs gotiņai atnestu parādīt lielveikala paku pienu, ko dzeram, viņa pilnīgi noteikti to neatpazītu kā savējo. Jo rūpnieciski pārstrādāts - nokrejots, pasterizēts, homogenizēts, nereti ar pievienotiem sintētiskiem vitamīniem (D vitamīns) bagātināts piens – un nepārstrādāts pilntauku svaigpiens (raw milk) - ir pilnīgi 2 dažādi produkti.

Un pilnīgi atšķirīga, ja ne pretēja, ir to iedarbība uz cilvēka organismu un veselību – kā apskatīts rakstā citētajās publikācijās, pārstrādāts piens rada kaitējumu veselībai, bet svaigpiens ir veselīgs un vērtīgām uzturvielām bagāts produkts. Diemžēl, kad sabiedrībā diskutē par piena veselīgumu/neveselīgumu, tiek aizmirsta šī ļoti svarīgā nianse, un tieši tāpēc cilvēku prātos rodas apjukums.

Meklē 2017. gada marta žurnālu "Ko Ārsti Tev Nestāsta" un uzzini, ko vērtīgu veselībai dod svaigpiens, un kā to visu sabojā rūpnieciskā piena pārstrāde, iegūstot nedzīvu piena izstrādājumu, kas vairāk kaitē mūsu veselībai nekā dod labumu. Ja žurnālu nevari sameklēt, tad lasi tepat PDF formātā.

                                                            

2017. gada janvāris 

Jaunais gads klāt, un ir īstais brīdis likt jaunu bildi iekšā. Arī šķīvī. Īpaši pēc svētkiem. Jaunais gads var būt labs sākums arī jauniem, veselīgākiem ēšanas paradumiem.
Lēnām brucinām ierasto uztura piramīdu (jeb griežam to apkārt), reanimējot taukus un atsakoties vai mazinot graudu produktus uzturā.
Šis raksts īpaši ieteicams tiem vecākiem, kam neizdodas ieņemt mazuli vai kas nespēj mazuli iznēsāt veselīgā grūtniecībā. Bet ieteikumi tajā noderēs katram, kas vēlas būt vesels.


  

2016. gada novembris 

Vai viss veselīgais tiešām tāds ir?  

50. lappuse

51. lappuse

52. lappuse

53. lappuse

54. lappuse

55. lappuse

Raksts 23.12.2016 publicēts arī portālā www.kasjauns.lv 

Kas slēpjas brokoļos un bietēs jeb - vai viss veselīgais tiešām tāds ir?


Ko ārsti tev nestāsta Augusts 2016 2016. gada augusts 

Diēta, kas palīdz pieveikt vēzi

Lasi rakstu PDF formātā te 

Jūnijs 20162016. gana jūnijs

Stingumkrampji. Patiesība ir vislabākās zāles

25. lappuse

26. lappuse

28. lappuse

29. lappuse

30. lappuse

2016. gada marts

Anēmijai pa pēdām

56. lappuse

57. lappuse

58. lappuse

59. lappuse


2016. gada februāris

Antibiotiku mācība   

56. lappuse

57. lappuse

58. lappuse

59. lappuse
2016. gada janvāris

Ceļš uz veselību. Caur virtuvi 


28. lappuse

29. lappuse

30. lappuse

31. lappuse


2015. gada novembris

Kas ir medaļas otrā pusē jeb Raksts Homeopātijas aizstāvībai. 2. Daļa  

65. lappuse

66. lappuse

67. lappuse

68. lappuse

69. lappuse
2015. gada oktobris

Kas ir medaļas otrā pusē jeb Raksts Homeopātijas aizstāvībai. 1. Daļa

64. lappuse

65. lappuse

66. lappuse

67. lappuse

68. lappuse
Nolēmu, ka šeit ir īstā vieta ielikt arī saites uz citu autoru rakstiem, kas pārpublicēti no žurnāla Ko Ārsti Tev Nestāsta un kas pieejami interneta portālos


Turpmāk vēl