ATSAUKSMES
Ko saka un ierosina lasītāji un klausītāji           

 • Esmu no visas sirds pateicīga Silvijai par visām zināšanām, kas publicētas un pieejamas ikvienam! GAPS diēta man ir pavērusi pilnīgi jaunu pasauli, daudz LAIMĪGĀKU pasauli! 5 gadu vēdera mocības nu ir pierimušas un GAPS diēta ar katru dienu man palīdz justies arvien veselīgākai, stiprākai un laimīgākai! Ievēroju diētu tikai dažas dienas, bet GAPS diēta ir darījusi brīnumus un es jau tagad jūtos kā no jauna piedzimusi! Un tas viss pateicoties Silvijai! (Anna Krūmiņa, 10.05.2021)

 • Meklējot internetā padomu, kā pareizi kopt kefīra sēni, netīšām uzgāju Silvijas mājas lapu. Atradu tur ne tikai izsmeļošu atbildi uz savu jautājumu, bet arī daudz interesantas un noderīgas informācijas par veselīgu uzturu un citām tēmām. Silvijas rakstus no sirds iesaku izlasīt katram, kas gatavs uzņemties atbildību par savu veselību un savu dzīvi. (Maija Loeffelbein no Diseldorfas, 05.09.2017)


 • Ikdienā regulāri lasu Jūsu publikācijas un daudz ko no ieteiktā pielietoju savā dzīvē. Jūsu un līdzīgi domājošu autoru ieteikumi un pārdomas ir palīdzējuši sakārtot mūsu ģimenes ēdienkarti un ikdienu. Patīkami, ka Jūsu paustā informācija sasniedz un izglīto arvien plašāku cilvēku loku. Vēlējos jums pateikt milzīgu paldies par to, ko darāt un informējat cilvēkus par lietām, ko ārsti un zāļu ražotāji mums noklusē. (Gunda Skolniece 29.08.2017)


 • Gribēju pateikt lielu paldies par jūsu iedvesmojošajiem rakstiem un tik ļoti noderīgo informāciju, tiešām novērtēju jūsu darbu un zināšanas. PALDIES!!! (Elīna Dunkure 28.08.2017)


 • Tavs darbs nav novērtējams, milzīgs mega paldies un milzīga cieņa par tavu darbu un zināšanām un to, cik daudz ieguldi, lai izzinātu mūs tik unikālos cilvēkus un atrastu derīgo! (Santa Šveisberga 22.05.2017)


 • Gribēju Jums pateikt visdziļāko PALDIES par jūsu mājas lapu un visu informāciju, ko tajā ievietojat. It īpaši attiecībā uz sadaļu "Bērni" un "Homeopātija". Dzīvojam ar ģimeni Āfrikā, un Jūsu padomi man noder ik reiz, kad bērns ir slims. Jo šeit visa ārstēšana pie dakteriem aprobežojas ar paracetamola izrakstīšanu, kas ir "universālas zāles" visām slimībām. Tāpēc piespiedu brīvprātīgā kārtā es pati meklēju informāciju par to, kā ārstēt ar homeopātiskiem līdzekļiem, kas šeit ir pieejami (tiesa gan, ne mūsu pilsētā), bet trūkst profesionāla ārsta-homeopāta padoma. Un šeit man lielais palīgs ir Jūsu mājas lapa un visa informācija, kas tajā atrodama. No sirds paldies!!!! Un liels paldies arī par informāciju attiecībā uz grūtniecību - folskābi, ultraskaņu, utt. Jo par to ārsta kabinetā nerunā vispār. Kā arī ļoti sensitīvo tematu -vakcinācijām. Vēl tikai vēlējos piebilst, ka dzīvojam reģionā, kur saslimstība ar malāriju ir ikdienas sastāvdaļa. Gan paši, gan bērns ir to slimojis jau tik daudz reizes, ka vairs pat neskaitām. Pēdējos 4 gadus to ļoti veiksmīgi ārstējam ar homeopātiskajām zālēm, par šausmām visiem šejienes dakteriem, kas šo nozari, diemžēl, pat nav dzirdējuši, vai arī uzskata par ārstēšanu ar "zāļu tējiņām". Un pēc pašu pieredzes - malārija, ārstēta ar homeopātiju, beidzas īsākā laikā un ir vieglāk pārslimojama, nekā ārstējot ar ķīmiskajām zālēm, kas nopērkamas aptiekā. Liels paldies vēlreiz un ar sveicieniem no Tanzānijas, - Elīna Mūrmane 15.02.2017

 • Izlasīju Jūsu rakstu par autoimūnajām saslimšanām un vēlos teikt, ka šī ir pilnīgākā un izskaidrojošākā informācija, kādu par savu slimību jebkad 10 gadu laikā esmu saņēmusi! Paldies!!  (Baiba, 22.06.2016)


 • Vēlos pateikties par Jūsu izglītojošo un iedvesmojošo mājas lapu curantur.lv! Tajā es atrodu ļoti daudz noderīgu padomu gan sev, gan savai ģimenei, kā vienkāršiem līdzekļiem pasargāt un uzturēt mūsu veselību. LIELUM LIELAIS JUMS PALIES!! Par daudziem Jūsu aprakstītajiem tematiem (piem., par neveselīgas ēšanas paradumiem, par slimošanām, par ārstēšanos ar ķīmiskām zālēm, par vakcīnām udc.) biju dzirdējusi jau agrāk, bet toreiz ikdienas steigā tas viss kaut kā paslīdēja garām ''pa diognāli''.... īsti neiedziļinoties lietas būtībā, jo cilvēkiem taču vienmēr šķiet, ka ''tas jau nav par mani..'' vai ''uz mani tas neattiecas''.. Bet tagad viss ir mainījies.....Jūsu mājas lapu atradu pavisam netīšām.. un stāsts laikam tipisks, kā Jūs arī iesākat savu sadaļu ''Bērni - kāpēc slimot ir veselīgi'', jo mana meitiņa saslima ar strutaino angīnu, kā rezultātā nācās ārstēties pat slimnīcā. Tad arī sāku meklēt informāciju par bērniņu atveseļošanu, un jo sevišķi - pēc antibiotiku kursa. Mājas lapa pēc mājas lapas un atradu un sāku lasīt Jūsējo. Un ziniet, beigās visi temati izrādījās tik aizraujoši un vērtīgi, ka es burtiski pazudu Jūsu rakstos... katra izlasītā sadaļa un katrs aplūkotais temats man atklāja daudz jauna (un atzīšos, ka bieži vien - arī biedējoši jauna) un lika paraudzīties uz mūsu ikdienu ar citām acīm. Par Jūsu iekšējo vēlmi izglītot cilvēkus, atverot viņiem acis uz vienkāršām patiesībām - tas tik tiešām ir apbrīnojams darbs! (Šarlote Lūse 18.06.2016)


 • Paldies, Silvija, ka esat radījusi manu google.com! Ja ir kāds jautājums, tad mājaslapā curantur.lv ir teju viss atrodams! Paldies par kritiskajiem viedokļiem un tādiem, kas sabiedrībā nav populāri un ir teju šokējoši! Visu laiku arī mans prāts ir ticis zombēts no sabiedrības un ārstu puses! Dažādas zāles, uztura bagātinātāji, potes...bet vai tas viss mums un mūsu bērniem ir vajadzīgs!? Paldies arī par Jūsu publikācijām žurnālos. Viss ir ļoti noderīgi! Arī es savu ēdienkarti esmu sākusi mainīt (līdz ar to arī bērna) - vīrs gan turas pretim, bet ceru viņš atskārtīs, ka dzīvojam pārāk neveselīgā pasaulē (domāju lielveikalus). Ceru arī turpmāk uz daudz un dažādiem Jūsu rakstiem curantur.lv gan par pieaugušo ārstēšanu, gan bērnu ārstēšanu ar homeopātiskiem līdzekļiem. Un galvenais - PALDIES par Jūsu milzīgo darba ieguldījumu! Vēlot veiksmi, Madara 11.06.2016


 • Jūsu veidotā lapa ir fantastiska! Tā man ir kā plāksteris uz dvēseles brūcēm, jo pamatnostādnēs par medicīnu domāju līdzīgi. Protams, Jums ir daudz vairāk zināšanu. (Aija Ungure 04.05.2016)


 • Grūti vārdos aprakstīt sajūtu, kas radās, kad šodien uzdūros Jūsu mājas lapai. Katrs teikums likās aizvien saturīgāks un pamatotāks, sākotnējā diagonālā teksta lasīšana pārvērtās skrupulozā vārdu “aprīšanā”; un ar katru brīdi manī nostiprinājās pārliecība, ka esmu uz pareizā ceļa. Šī gada apņemšanos sakārtot veselības jautājumus un pats galvenais - izprast tos - tagad nespēs iedragāt neviens! :) Paldies, 1000 paldies! Par lieliskajiem tekstiem un paskaidrojumiem, kas saprotami arī nemedicīniski izglītotiem cilvēkiem, par cilvēcīgo attieksmi un mīļumu pret katru lasītāju kas tā vien spiežas laukā starp rindiņām. Lai arī nekad neesmu Jūs satikusi, lasot ir sajūta, ka mēs runājam. Arī es kopš bērnības, tāpat kā mana mamma un brālis, mēģinu sadzīvot ar dzelzs nepietiekamību organismā. Papildus tam, man ir ekzēma jau kādus 14 gadus un sejas pumpas, ar ko mēģinu tikt galā + pēc dzemdību periodā negatīvo domu pārsvars pār pozitīvajām. Kādus pāris gadus atpakaļ, uzsākot homeopātisko ārstēšanos sapratu, ka tas viss ir saistīts un savādāk nemaz nevar būt. Pēdējais grūdiens bija pagājušās nedēļas ginekologa apmeklējums, kurš izrakstīja hormonu tabletes lai uzlabotu sejas ādu un iespējams “palīdzēs arī ekzēmai”,, kas ik pa laikam parādās. Bet ar hormonu tablešu recepti kabatā jau ārsta kabinetā es sapratu, ka atrodos citā galaktikā un recepte visticamāk, netiks izmantota. Mans prāts sāka darboties neticami stratēģiskā līmenī, t.i., es sāku plānot ceļu, kā es varētu nonākt pie ārstēšanas, kas apvienotu tikšanu galā ar visiem simptomiem. Lai Jums veicas, un es ļoti ceru, ka kādu dienu arī Latvijā cilvēki varēs satikties ar Jums konsultācijās. Es tikmēr sekošu rakstītajam šeit. (Kintija Punkstina 06.03.2016)


 • Mani ļoti aizkustināja Tavs dzimšanas dienas stāsts. Tas aizskar ļoti daudzas jūtīgas stīgas arī no manas bērnības. Tas, ko Tu dari, ir nenovērtējami. Savukārt, iepazīšanos ar Tevi uzskatu par vienu no lielākajām savas dzīves pēdējo gadu veiksmēm. (Silvija Dumpe 24.01.2016)


 • Pamatojoties uz žurnāla "Ko ārsti tev nestāsta" (Janvāris 2016) Jūsu rakstu "Ceļš uz veselību. Caur virtuvi" jāsaka, ka Jūs man esat Jaunā gada lielākais un patīkamākais atklājums, eņģelis, kas nolaidies uz Zemes, lai palīdzētu savai tautai. Jo pārtika mūsdienās - tā esot viens no galvenajiem masu iznīcināšanas ieročiem. Lasīju, pārlasīju un priecājos. Un tā nav lieka lišķība. Jūsos es redzu ne tikai domubiedru, bet arī sabiedroto darbā, ko pats daru. (Jānis Ulmis, zāļzinis, 19.01.2016)


 • Man ir milzīgs prieks par Jūsu mājas lapu. Paldies par to! Jo latviešu valodā nav nemaz tik daudz informācijas atrodama (angliski diemžēl nelasu). Jau vairākus rītus kafiju dzeru kopā ar Curantur (ļoti laba kompānija:) un aizrautīgi lasīju Jūsu GAPS dienasgrāmatu. Vareni, Silvija! Tas iedvesmo...
 • Prieks par Tavu Ceļu uz Prieku, jo tā ir īstā atslēga:PRIEKS. Lai Iedvesma un Prieks ir Tavi sabiedrotie!!! (Daina Vilciņa, 11.01.2016)


 • Šodien uzdūros Jūsu mājaslapai un biju pārsteigts par apjomīgo, daudzpusīgo un sistemātisko informācijas kopumu, ko šis avots sniedz par alternatīvām terapijām! Tiešām saku lielu paldies par to, ko Jūs esat darījusi tā visa tapšanā! Lai ir spēks to visu turpināt! (Arvis, 07.01.2016)

 • Silvijas darbu pielīdzinu tiltam starp ekspertu un parasto cilvēku zināšanām. Kad šķiet, ka ekspertu ieteikumi nav praktiski realizējami vai neesmu drošs, ko viņi ir domājuši, apmeklēju curantur.lv, lai gūtu labāku izpratni par jauniegūto informāciju, jo daļa no tā, ko iepriekš esmu lasījis angļu valodā, šeit ir pieejama latviešu valodā, precīzi iztulkota un skaidri saprotamaPriecājos, ka Latvijā ir cilvēki, kuri uzdrošinās nepiekrist vispārpieņemtajiem uzskatiem un paši ir piemēri viņu pieejas efektivitātei.  (Jānis Poga, 4.12.2015)


 • Ceļš, ko noejam līdz labai veselībai, ir līkumains un sarežģīts. Esmu piedzīvojusi, ka ārsti ārstē vienu kaiti, bet tai pat laikā rodas cita. Mani apbēdināja sajūta, ka uz mani neraugās kā uz vienu vienotu cilvēku, bet gan kā uz atsevišķiem, savā starpā nesaistītiem orgāniem. Un tad neatliek nekas cits, kā pašai meklēt atbildes uz jautājumiem. Curantur.lv es esmu atradusi ļoti daudz atbildes un paldies Jums par to. (Kristīne Baiža, 29.10.2015)


 • Pēc ilgākiem informācijas meklējumiem internetā par homeopātiju es nejauši uzdūros šai mājas lapai un biju patīkami pārsteigta, ka "ritenis nav jāizgudro no jauna". Šeit bija tieši tas ko meklēju! Zinošs cilvēks bija jau atsijājis informācijas graudus no pelavām un man atlika rūpīgi lasīt un iepazīties ar materiālu. Es pati jau ilgāku laiku lietoju tikai homeopātiskos preparātus savas ģimenes slimību gadījumos, bet ar laiku sapratu, ka man pietrūkt zināšanu un izpratnes. Es sāku lasīt preparātu nosaukumus un raksturojumus, lai  labāk saprastu, ko man ārsts telefona sarunā skaidro. Vēl šobrīd es atklāju jaunas iespējas, ko var koriģēt ar homeopātijas palīdzību (nervozitāti, nomāktību, bailes u.t.t.). Es lasu un mācos, lai pati apzinātos iespējas kuras varu pajautāt savam ārstam (nobrāzti celīši, kukaiņu kodumi, kaulu lūzumi u.t.t.). Ar homeopātijas palīdzību esmu izārstējusi meitai gan Vidusauss sekretoro iekaisumu, gan ādas infekciju un protams puņķīšus un klepus. Bet viss vairāk man patīk, ka ir preparāts niķīšiem :)) Dodu tos retu reizi, kad tiešām nekas nav skaidrs un nepalīdz, meita (3.g.) pēc īsa brīža saka - man niķītis pārgāja :))) Tas strādā! :) Paldies, Silvija,  par bagātīgo informācijas klāstu jūsu mājas lapā latviešu valodā. Es labprāt apmeklētu jūsu organizētās mācības iesācējiem.   (Esmu vienkārši mamma, Inese V., 08.09.2015)


 • Ļoti paldies par visu informāciju, kurā dalāties! Saprotu, ka esmu uz pareizā ceļa, ne tikai lai pati atjaunotu veselību, bet arī uzdrīkstētos ar citiem dalīties. Kad pēc atkārtota divertikulīta nokļuvu slimnīcā un ārste neko, pilnīgi neko (ne par iespējamiem cēloņiem, ne uztura principiem, ne probiotiķiem pēc antibiotiku kursa) neminēja, sapratu, ka viss - es pati meklēšu un atradīšu, kā tālāk dzīvot. Un atradu - Jūsu lapu! Liels, liels paldies! ( D. S., 20.07.2015)


 • Sirsnīgs paldies par Jūsu ieguldīto darbu mājaslapas Curantur.lv izveidē un par dalīšanos ar informāciju un savu personīgo pieredzi! Jūsu lapā nonācu no Google, meklējot informāciju par vairogdziedzeri jau pirms kādiem 2 mēnešiem. Jau tad man bija jāuzraksta Jums šī vēstule, bet atliku…. Es, līdzīgi Jums, meklēju informāciju, jo vēlos saprast "kā darbojas" ķermenis un gribētu saprast visu ļoti dziļi. Bieži tam visam atmetu ar roku, iespējams, padodos, tad atkal saņemos… Negribu lietot nekādas zāles, jo vienkārši tam visam neticu. Jūsu mājaslapa ir patiesi brīnišķīga. Priekš manis tā bija jauks atklājums. (Ilze V., 19.07.2015)


 • Pēdējās pāris nedēļās esmu sev atklājusi šo veselības blogu. Gandrīz visus rakstus esmu izlasījusi, jo tie man gan kā sievietei, gan jaunajai mammai ir saistoši. Paldies liels Silvijai par šo devumu lasītāju izglītošanā un par vērtīgajiem ieteikumiem. Paldies, ka neskopojaties un dalāties ar savām zināšanām un pieredzi! Blogs ir īpaši interesants, jo tajā vienkopus var atrast ļoti dažādu saistošu informāciju. Domāju, ka katrs cilvēks te atrastu ko interesantu un sev saistošu. Raksti ir aizraujoši un ''viegli lasās'', jo autorei ir vienkārša un raita valoda. Vēlreiz liels paldies un gaidu jaunus rakstus! (Linda Kociņa, 9.02.2015)
 • Manas ģimenes sadarbība ar Silviju Ābeli sākās pirms vairāk kā pieciem gadiem un sekmīgi turpinās līdz šim brīdim.  Vienmēr esam laimīgi gan par saņemto palīdzību akūto saaukstēšanās (vai citu) slimību gadījumā, gan par padomiem organisma vispārējai atveseļošanai.  Pateicoties Silvijas erudīcijai, arvien uzzinu daudz inovatīva par jautājumiem, kuros pašai nekad nesanāktu laika iedziļināties. Katra vizīte pie Silvijas ir kā jauns grūdiens veselīgā dzīvesveida virzienā, kas bieži vien ietver arī vispārzināmas, bet piemirstas metodes.  Pati sajūtos daudz spēcīgāka homeopātisko zālīšu lietošanā, Silvijas ieteiktā zilā homeopātisko zāļu aptieciņa manu ģimeni pavada ikvienā ceļojumā un nereti ir pasargājusi mūs no nevajadzīgām saslimšanām.  Homeopātisko zāļu aptieciņu esmu iegādājusies arī saviem vecākajiem bērniem, kuri vairs kopā ar ģimeni nedzīvo, bet saprot homeopātijas iespējas un pamatprincipus.  Domāju, ka Silvijas modelis ģimenes atveseļošanai ir ideālais paraugs, uz ko vajadzētu tiekties, vairāk piedomājot pie sava dzīvesveida, lai nebūtu jāslimo, laiku pa laikam konsultējoties par varbūtējām izmaiņām organisma vispārējā stāvoklī.  (Anta Spunde, 16.12.2014)


 • Sāku ievērot Jūsu lapā dotos uztura ieteikumus, jau palika vieglāk, tāpēc vēlos turpināt uzlabot veselību.  (Nellija Oļeņiča, 15.12.2014)


 • Liels paldies par Jūsu interneta vietni. Atradu ļoti daudz ko noderīgu un iedvesmojošu, meklējot savu ceļu, lai dzīvotu. (Silvija Dumpe, 4.12.2014)


 • Paldies, Silvija, par to, ko Tu dari! Interesanti, ka manā gadījumā līdz šejienei mani atveda dažādi ķēdes posmi, kas dīvainā kārtā salikās tieši tā, kā vajag. Tas laikam ir "pasaule sadevās rokās, lai palīdzētu" gadījums. Tu varētu kļūt arī par veiksmīgu rakstnieci, jo brīžam lasot skaļi iesmejos kā lasot aizraujošu romānu. Paldies Tev arī par praktiskajiem padomiem. Pateicoties GAPS, redzu reālus uzlabojumus sava bērna veselībā. Novēlu Tev daudzus patīkamus atpūtas mirkļus, jo rosības Tev jau pietiek. :) (Marta Dzintare, 30.10.2014)


 • Pēdējā nedēļā esmu atklājusi Jūsu blogu, un nevaru atiet no interneta... :)  Vēlos Jums pateikt lielu Paldies, ka dalāties savās jūtās un domās publiski, tas tiešām palīdz un iedvesmo! Esmu uz šī paša ceļa, savas pašapziņas un centra meklējumos. Paldies no sirds, Jūsu blogs man ir kā labākā draudzene, kas caur savu pieredzi ļauj mācīties arī man.  (Lilita Bierande, 21.10.2014)


 • Saku lielu paldies par bezgala vērtīgiem un interesantiem novērojumiem un padomiem... Tu iedvesmo un ļauj uz  daudzām lietām paraudzīties, kā no jauna!    (Evija Bečere, 18.10.2014)


 • Jūsu mājas lapa ir ļoti augstvērtīga, cilvēkus atbalstoša un patiesa!  (Ligita Kūle,  2.10.2014)


 • Es būtu ietaupījusi ļoti daudz sava laika, enerģijas un naudas, ja Silvijas Ābeles saturā bagātā mājas lapa būtu bijusi manā rīcībā pirms vairākiem gadiem, kad ar alternatīvām metodēm centos atgūt veselību, jo man nebija pieņemams vienīgais parastās medicīnas risinājums operācijas veidā, uz ko uzstāja 9 dažādi Šveices ārsti. Es no sirds ceru, ka Silvija drīzumā atradīs vairāk laika, ko veltīt pacientu pieņemšanai, lai palīdzētu tiem, kam ceļā uz atveseļošanos viņas zināšanas ir ļoti vajadzīgas. (Laura Dennler, 23.08.2014)


 • Tavā mājaslapā ir super izglītojoša informācija, kas tiešām ir ļoti nepieciešama un vērtīga! :) (Ance Šternberga, 16.08.2014)


 • Ārkārtīgi skaisti, un tu esi liels malacis, attīstot savu tēmu un nesot tālāk veselīga dzīvesveida vēstījumu.  (Gundega Štrausa, 23.05.2014)


 • Tavi rakstījumi ir brīnišķīgi. Tu esi malacis ne tikai, ka spēj pārkāpt 100 dienu (GAPS diētas) slieksni, bet arī, ka tik lieliski dalies ar to, kāda ir Tava ikdiena. (Ineta Ķirse -Tiesniece, 13.05.2014)


 • Vēlos izteikt pateicību par GAPS lekciju 15.aprīlī (2014) un vērtīgo informāciju, kas atrodama Jūsu mājaslapā. Ceru uz jauniem papildinājumiem, īpaši uz ēdienkarti, produktiem, idejas receptēm, ideāli, ja papildus būtu ieteikumi par dabā sastopamiem vērtīgiem augiem (vai dārziņā izaudzētiem), ko varētu izmantot ēdienos, piemēram, cik lasīju tā paša melnā plūškoka ogas arī varot izmantot ēdienos, ne tikai kā tēju ārstēšanai, tāpat reizēm izmantoju kadiķa ogas, vasarā arī svaigu virzu salātos, audzēju dažus garšaugus utt. Pamēģinot GAPS diētu sapratu, ka diezgan grūti iztikt ar nedaudziem produktiem, tāpēc meklēju idejas dažādībai, un ar ko piedevām varētu uzlabot zarnu trakta un gremošanas sistēmas darbību. Varu padalīties ar divām grāmatām, kuras esmu šad un tad izmantojusi (ja nu Jums tās arī varētu interesēt) tieši par dabas produktiem ēdienos: Skaidrīte Ozollapa "Zaļā virtuve" un Ilze Jansone "Daba baro, daba dziedē" (gan jau ka šīs nav vienīgās). Veiksmi un izturību turpmāk, darot savu darbu, ko esat iesākusi. Lai sokas un ir radošs gars :)    (Baiba Mežole, 25.04.2014)


 • Ļoti pilnīga un dziļa mājas lapa. Apsveicu!!    (Inese Prisjolkova, 10.03.2014)             


Atsauksmes beidzamo reizi pārskatītas un sakārtotas 2022. gada 17. maijā