Vesels bērns                
Šajā lapā runāsim par tēmām, kas attiecas uz bērniem, kamēr viņi vēl nav slimi.
Un ko darīt, lai slimības viņus nepiemeklētu tik bieži

Thriving child summit 3.-10. oktobris, 2016


Ja vēlies 

  • būt labāks vecāks savam bērnam, 
  • uzlabot sava bērna veselību dabiskiem līdzekļiem, 
  • uzzināt, kā bērna ēdienkarti padarīt veselīgāku, 

tad pieslēdzies ekspertu zināšanām.

Konference angļu valodā. Programma šeit

Attēls no www.thrivingchildsummit.com
The Children's & Teen Health Summit

Interneta vidē notiekoša virtuāla konference Bērnu un Pusaudžu veselība    23. februāris - 2. marts 2015

Pirmās 24 stundas lekcijas ir klausāmas bez maksas. Vēlāk visu lekciju komplektu var iegādāties īpašumā

Attēls no The Children's & Teen Health Summit 

Mana lekciju izvēle:

  • SAYER JI no www.GreenMedInfo.com "Protect Your Children from Pediatric Cancers and Neurodegenerative Conditions"
  • TOM O’BRYAN  "Is Gluten Destroying Our Children’s Brains and Bodies?"
  • LIZ LIPSKI "The Unhealthy Gut: The Root of a Plethora of Illness"
  • TOM MALTERRE  "The Whole Family Needs Whole Foods"
  • un daudzas citasLasi jau tagad


Speciāla diēta veselībai - arī bērnu dārzā 14.04.2015

Šodien saņēmu vēstuli no lasītājas, kura stāsta, ka lūgusi ārstam zīmi, lai nozīmētu speciālu diētu bērnudārzā viņas ļoti aktīvajam (ADHD) bērnam (jo mājās tā jau tiek ievērota). Kā domā, kāda bijusi ārsta reakcija? Viņš atbildējis, ka tas esot pretlikumīgi, jo pēc viņam mācītajiem protokoliem esot jādod Ritalin zāles. Savukārt bērnudārza vadītāja baidījās, ka viņu liks cietumā, ja īstenos speciālo diētu bērnudārzā, jo tas esot nelikumīgi.

Nu, ko, - tad klausām tik mūsu "labos" likumus.... Tas nekas, ka nozāļojam sevi un bērnus, toties dzīvojam kā paklausīgi savas valsts pilsoņi...

Diemžēl, tāda ir realitāte - mēs un mūsu bērni paliekam aizvien slimāki. Un pēc nedaudz gadiem mums katram vajadzēs pilnīgi individuālu diētu. Un ēdināšanas uzņēmumi un firmas, un skolas un bērnudārzi būs spiesti ar to rēķināties.

Tāpēc prasi ārsta atbalstu, uzstāj bērnudārzā un skolā, ja zini, ka Tavam bērnam var palīdzēt speciāla diēta, piemēram, ja Tavs bērns jūtas un mācās labāk bez glutēna, govs piena produktiem utml. Ja nevari sarunāt ar vienu ārstu, ej pie nākamā. Mainīt skolu un bērnudārzu varbūt ir neviegls risinājums, bet bērna veselības dēļ iespējams. Un smagnējā Sistēma pamazām vien mainīsies.

Kad mans jaunākais dēls bija bērnudārza vecumā, man izdevās sarunāt ar bērnudārzu labas lietas - gan "ārsta zīmes" rakstīju pati (kas izpaudās, kā mans iesniegums bērnudārza vadībai, ka savu bērnu Ārstēju pati un pie dakteriem neejam), gan, kad puika slimoja ar austiņām un sāka pasliktināties dzirde, atkal pēc mana iesnieguma bērnam dārziņā nedeva piena produktus.

Zinu vairākas ģimenes, kas bērniem uz dārziņu dod līdzi mājās gatavotus produktus, jo bērnudārza ēdienus mazie nevar ēst veselības dēļ.

Es domāju un ceru, ka ir daudz šādu labo izņēmumu un pretimnākošu skolu. Un tādu būs vēl vairāk, ja mēs paši lasīsim, domāsim, ierosināsim labās izmaiņas. Piemēram, ierosināt bērnudārzā izmest mikroviļņu krāsni, jo katrā dārziņā taču ir virtuve un krāsns.

Bet tiem ārstiem un vecākiem, kas joprojām nesaprot uztura nozīmi veselības uzturēšanā, iesaku izlasīt Richelle stāstu.


The Nourishing Traditions - Tradīcijas, kas baro

The Nourishing Traditions Book of Baby & Child CareThe Nourishing Traditions Cookbook for Children: Teaching Children to Cook the Nourishing Traditions Way

Attēli no www.amazon.co.uk. Uzspiežot uz grāmatas attēla, atradīsi saiti uz grāmatu www.amazon.co.uk vietnē

Šīs ir grāmatas mazu bērnu māmiņām. Jo mums jādomā ne tikai par savas veselības atgūšanu, bet arī, lai bērni būtu veseli no sākta gala. Uzzini, ka mazuļa pirmajam ēdienam paralēli mammas pienam nav jābūt graudu un pārstrādāta piena putrām, un ka buljonu, gaļu un pat zivju eļļu savam bērniņam vari dot daudz ātrāk nekā to iesaka diētas ārstu priekšraksti. Un vēl pamatīgāk tas ir, ja iemācām bērnus ne tikai ēst veselīgi, bet arī pašiem gatavot ēdienu, kas ļauj palikt veseliem un priecīgiem ilgtermiņā.Turpmāk vēl