JAUNUMI

Sirds veselības grāmata ir klāt! 29.04.2024

Sirds grāmata

NO VĒDERA UZ SIRDI. Kas patiesībā izraisa SIRDS SLIMĪBAS, kā tās novērst un kā ārstēt

Dr. Nataša Kempbela-Makbraida

Paldies tiem daudzajiem lasītājiem, kas mums uzticējās un iegādājās šo vērtīgo grāmatu Iepriekšpārdošanā  ❤️

Ar šo Iepriekšpārdošanu slēdzam, jo 2024. gada 29. aprīlī Sirds veselības grāmata latviešu valodā IR piedzimusi❤️

Un, pateicoties ļoti efektīvam tipogrāfijas Latgales druka (www.druka.lv) darbam, būsim turējuši solījumu - aprīļa beigās grāmata sāk savu ceļu pie lasītājiem  ❤️

Nešaubies ne mirkli - šī būs ļoti vērtīga investīcija veselībā ❤️❤️❤️

Paldies par Tavu gatavību rīkoties savas veselības labā  ❤️

Lasīt vairāk un grāmatu iegādāties vari te 


INTRO GAPS izaicinājums #11

INTRO GAPS Izaicinājums #11

Ar lepnumu izziņoju jau 11. INTRO GAPS izaicinājumu, kas ieskriesies no 28. marta, bet startēs 1. aprīlī.
Ko mēs kursā darīsim?
- Apmācību laikā uzdevums būs ar veselīgu ēdienu uzlabot kuņģa-zarnu trakta darbību.
- Mēs praktiski apgūsim INTRO GAPS uztura programmu - mācīsimies no pamatproduktiem mājās gatavot vienkāršu, sātīgu ēdienu, kurā būs mazāk ogļhidrātu (cukura un graudaugu), bet vairāk vērtīgo tauku.
- Tas palīdzēs Tev justies labāk un enerģiskāk.
Mums arī šoreiz būs lieliski vieslektori un savas jomas eksperti:
- Cirkadiānās bioloģijas pētnieces Baiba Bieļa lekcija Gaismas loma ķermeņa veselībā
- Holistiskās zobārstes Iveta Pleša Rutule lekcija Materiāli un sastāvdaļas, ko izmanto zobu kopšanā un zobārstniecībā.
Nāc savas veselības labā darboties kopā ar mums, lai varam iesoļot vasarā ar jaudīgu enerģiju!❤
Pirmajiem 5 dalībniekiem bonusā individuāla VESELĪBAS KONSULTĀCIJA (Whatsapp, 30 minūtes) ar Silviju Ābeli.

Veselības bloga www.curantur.lv 10 gadu ballīte

23. feb. 2024

Reiz sensenos laikos - 2014. gada 10. martā piedzima www.curantur.lv – veselības blogs – mans sirds darbs, mans misijas darbs – bezmaksas devums latviski lasošo cilvēku veselībai.

Kad, meklējot atbildes, kā palīdzēt bērniem būt veseliem bez medikamentiem, biju uzsākusi savu izzināšanas ceļu veselības jomā, sākumā medicīnu apgūstot pašmācības ceļā, arvien vairāk manī sāka uzkrāties informācija, kas likās noderīga, un pamazām, izmēģinot daudz ko praksē, ienācās pirmie labie rezultāti.

Arvien vairāk mācoties, izzinot, izmēģinot, pārbaudot, drīz sapratu, ka kaut kas jāsāk pierakstīt, lai nepazustu, un lai es varētu to iedot citiem cilvēkiem. Uzzinātās un praktiski pārbaudītās informācijas apjoms drīz sasniedza kritisko robežu, bija sajūta, ka es varu pārsprāgt no šo vērtīgo zināšanu apjoma, ja nedalīšos.

Tā pamazām radās www.curantur.lv blogs. Tas ir manas mācīšanās un pieredzes ceļš. Ko esmu no sirds atdevusi un ļāvusi izmantot ikvienam, kas arī meklē atbildes un kas vēlas iet holistisko ceļu savā un bērnu veselībā. Tas ir mans devums Latvijas sabiedrībai – lasiet, mācīties, dariet un esiet veseli. Neatkārtojiet tās kļūdas, ko savulaik esmu pieļāvusi es.

Lasi visu rakstu te


Vesels ar ēdienu. GAPS uztura apmācības #4

Vesels ar ēdienu

Ar lepnumu izsludinu jauno kursu VESELS ar ĒDIENU. GAPS uztura apmācības #4

2024. gada 2. janvāris - 31. marts
Šajā online kursā Tu praktiski apgūsi uztura principus, kas palīdzēs būt veselam.
Tu gadiem esi sekojis veselīga uztura piramīdai, kas iesaka ēst vairāk graudus un mazāk taukus? Diemžēl rezultāts ir tāds, kāds tas ir - iespējams, Tu esi fiziski un mentāli paguris, bez enerģijas, nomocījies ar slimībām, bet ārsti turpina apgalvot, ka viss ir galvā?
Ja
- Tu esi noguris justies slikti, lai gan centies ēst veselīgi
- Tevi nomoka gremošanas traucējumi – vēdera pūšanās, smaguma sajūta pēc ēšanas, atvilnis
- Tev pasliktinās atmiņa un ir grūtības koncentrēties darbam vai mācībām
- Tev ir kāda hroniska slimība vai autoimūna diagnoze
- Tev ir pārtikas alerģijas un/vai nepanesības
- Tu plāno ieņemt mazuli, bet viņš jau ilgāku laiku kavējas pieteikties
- Tu zīdi mazuli, bet pašai nepietiek spēka un enerģijas
- Tev apnicis maldīties dažādās diētās, meklējot to, kas Tev palīdzētu justies labi
tad šis kurss var Tev palīdzēt uzlabot veselību un pašsajūtu *
* Jo vairāk kursa laikā darīsi, jo vairāk iegūsi. Muskuļi neaug, sēžot dīvānā. Tāpat ar uzturu – labās izmaiņas veselībā sāksies tikai tad, ja kursā apgūtās zināšanas liksi lietā praktiski.
GAPS pieeja aicina atgriezties pie dabiskā - no pamatproduktiem mājās gatavot vienkāršu, sātīgu ēdienu.
Lietojot dabisku, nesabojātu pārtiku ikdienā, Tev būs vairāk enerģijas un labāka veselība.

❤Un zini, ko - pat ja nokavē sākumu 2. janvārī, joprojām nebūs par vēlu mums pievienoties. Jo apmācību temps nebūs dikti ātrs, lai vari lekciju klausīšanos un darīšanu pielāgot savai ikdienai. Tāpēc, kamēr vien apmācības notiek (līdz 31. martam), droši nāc darītāju pulkā, tieši tad, kad Tev tas ir ērti un kad ir īstais laiks.


www.curantur.lv - 9 gadi   10.03.2023

Šodien 2023. gada 10. martā manis reiz izlolotajam veselības blogam www.curantur.lv paliek 9 gadi. Tas joprojām dzīvs un pieejams, pat ja beidzamajos gados citu prioritāšu un aizņemtības dēļ to aktīvi neuzturu un regulāri nepapildinu. Tomēr bieži un joprojām cilvēkiem nosūtu saites uz to vai citu rakstu. Un ar tādu domu tas toreiz tapa - lai man nebūtu atkal un atkal jāstāsta tas, ar ko tik ļoti vēlējos dalīties.

Blogs pa šiem gadiem gan ticis kritizēts, gan pārmests, ka saites nav atjaunotas vai ka informācija nav zinātniska vai avoti nav droši. Tomēr vairāk ir bijis labo vārdu un cilvēku atsauksmju, ko var izlasīt te https://www.curantur.lv/atsauksmes/ ❤ ❤ ❤

Citāts no nesen saņemtas bloga lasītājas vēstules (ceru, tās autore man piedos, ka to publiskoju, bet šis nedrīkst palikt tikai manā e-pasta vēstuļu kastē):

"Vēlējos padalīties ar Jums, ka mani pārsteidza un iepriecina, ka tikai 2,5 nedēļu laikā, kopš sāku lasīt Jūsu dienasgrāmatu internetā par GAPS sākotnējo diētu, un cenšoties sekot tai, vēl nemaz neizlasot GAPS grāmatu, esmu sajutusi uzlabojumus savā veselībā:

 • pazudis nogurums,
 • nekārojas vairs saldumi,
 • nav vairs caurejas (nekontrolēta), kas mani jau mocīja vairāk kā 10 gadus,
 • pazuduši ūdeņaini izsitumi uz kāju pēdām (dermatologs konstatēja, ka tas man no pārmērīgas saldumu lietošanas), kas mani satrauca nu jau pēdējo gadu,
 • pazudušas pumpas, izsitumi uz sejas, kas bija pēdējo gadu,
 • ceru, ka arī imunitāti būšu kaut nedaudz uzlabojusi, jo pēdējos gados uz pavasari (marts - aprīlis) konstanti slimoju ar bronhītu - imunologs neko neatrada, asins analīzēs viss ok.

Paldies, Jums, ka dalāties ar tik vērtīgu informāciju un pieredzi!!!!" ❤ ❤ ❤

Šī vēstule tik labi parāda, kāpēc tapa šis blogs, kāpēc tik ļoti vēlos dalīties ar to, ko pati esmu iemācījusies, sapratusi un savā pieredzē pārbaudījusi. Lai rādītu cilvēkiem ceļu uz veselību. Tas vēl jo svarīgāk šodien, kad medicīnas sistēma brūk un jūk un kad cilvēki aizvien labāk saprot - ka par savu un bērnu veselību būs vien jārūpējas pašiem. Un labāk, ja to varam darīt profilaktiski, lai būtu veseli un nesaslimtu, nevis, kad ilgi jāārstē jau ielaistas diagnozes.

Izvēlies būt vesels - joprojām ir bloga devīze ❤

Tāpēc - lai gan šodien blogs vēl bez pārmaiņām, bez regulāras atsvaidzināšanas, bet tik un tā ir iemesls svinēt ❤ Ticot, ka pa gadu varēšu atrast laiku, lai to nedaudz savestu kārtībā un nākamajā 10. martā varētu godam svinēt bloga pastāvēšanas 10 gadus ❤

Ja bloga saturs Tev noderējis, zini, ka blogā var atrast kautrīgo ziedojumu pogu, lai atbalstītu bloga pastāvēšanu, - tas visu tā dzīves laiku ir bijis mans sirdsdarbs un nesavtīgs devums sabiedrības veselībai ❤ 

Cita starpā informācija blogā pat bijusi kā ierosme cilvēkiem pašiem uzsākt aktīvāku darbošanos veselības laukā, un zinu, ka vairāki cilvēki konkrētajā izvēlētajā jomā aizgājuši tālu man priekšā ❤ Prieks iedvesmot ❤

Paldies, ka lasi, ka atbalsti,ka dalies ar sev noderīgo ❤ Svētki ir jāsvin ❤ Izvēlies būt vesels ❤GAPS grāmata latviešu valodā ir piedzimusi ! 19.07.2022


GAPS grāmata ir klāt !

 • Ar ideju prātā un misijas apziņu sirdī
 • pēc lēnā maratona vairāku gadu garumā (lielā mērā - manu studiju dēļ)
 • pēc 6 mēnešu sprinta
 • un tad pēc 3 nedēļu darba sprinta ar paātrinājumu,
 • kas kopā prasījis ļoti daudz mana laika, enerģijas, uzņēmības un pacietības,
 • vairāku profesionāļu rūpīga darba rezultātā,
 • nesavtīgi piedaloties fantastiskajiem pirmajiem lasītājiem,
 • ar daudzu citu cilvēku sirsnīgu atbalstu un palīdzību,
 • materializēta taustāmā formātā labākajā Latvijas tipogrāfijā,
 • sen solītā, ilgi un pacietīgi gaidītā

GAPS grāmata latviešu valodā ir piedzimusi!

Kam GAPS grāmata var būt noderīga ?

Dzeltenās GAPS grāmatas mērķauditorija ir redzama uz vāka - tās ir ģimenes, kurās ir pieaugušie vai aug bērni ar:

 • autiskā spektra traucējumiem (AST),
 • uzmanības deficītu un hiperaktivitāti (UDS/UDHS),
 • dispraksiju,
 • disleksiju,
 • šizofrēniju,
 • depresiju.

Grāmatā ietvertā informācija būs palīdzoša dažādu gremošanas traucējumu, kuņģa-zarnu trakta problēmu un autoimūnu slimību gadījumā. Plašāku sarakstu ar veselības problēmām, kurām GAPS uztura terapija var būt palīdzoša, lasi te http://www.doctor-natasha.com/. GAPS uztura terapija ir dziedinošs ceļš uz veselību, bet grāmatā iekļautās zināšanas praktiski var izmantot ikviens cilvēks, lai būtu vesels. 

Visu stāstu lasi te

10. marts 2022

Kopš man ir savs blogs, mājas lapa un grupas FaceBook, mēdzu sev un citiem sagādāt dāvanas tieši man nozīmīgās dienās. Jo tad varu svinēt dubult- un trīskārš-svētkus. Tā šogad - Starptautiskajā SILVIJU dienā - pagājuši jau 2 gadi, kopš darbojas mana vizītkartes mājas lapa www.silvijaabele.com, un šodien jau 8 gadi manam sirds auklējumam www.curantur.lv, kas, īpaši nekustināts četrus garos studiju gadus, turpina savu neatkarīgo dzīvi, un priecājos, ka cilvēki joprojām to atrod par noderīgu. Pat ja daudzos ierakstos izmantotās atsauces (saites) vairs nedarbojas, un, protams, blogā būtu jāveic daudz atjauninājumu un uzlabojumu. Kādreiz, cerams, tikšu līdz www.curantur.lv uzspodrināšanai jaunā veidolā, bet pagaidām ir tā, kā ir, bet es atļauju sev svinēt tik un tā. Paldies, ka esi www.curantur.lv lasītājs/a, ka meklē atbildes savai veselībai, un, galvenais - dari. Priecājos būt Tavs pavadonis ceļā uz veselību.

 • Daba Cilvēku ir radījusi pilnīgu.
 • Cilvēkā Dabas ielikts ir viss, lai mēs spētu būt veseli.
 • Cilvēks gadu tūkstošiem ir dzīvojis simbiozē ar Dabu.
 • Simbioze nozīmē, ka iegūst abi.
 • Labs piemērs ir mikroorganismu kopums, kas mūsos dzīvo (mikrobioms). Mēs tiem dodam mājas, tie mums palīdz gremošanas procesā un rada virkni mūsu veselībai nepieciešamu ķīmisku savienojumu.
 • Cilvēkam no dzimšanas ir Dabas dota imunitāte, kas ir dinamiska un mainīga, jo tā visu laiku pielāgojas ārējiem apstākļiem. Caur infekciju slimībām cilvēka imunitāte paliek spēcīgāka. Izslimojot infekciju slimības, cilvēks iegūst imunitāti pret attiecīgo infekciju uz ilgu laiku, vai pat uz mūžu.
 • Ja mēs saslimstam, mūsos un Dabā ir viss, lai mēs spētu sev palīdzēt un atkal būtu veseli.
 • Daba nav pret mums, tā mūs padara stiprākus.
 • Pret Dabu un tās likumiem nevajag cīnīties. Bet iemācīties ar Dabu sadzīvot. Cīnīties ar Dabu nozīmē cīnīties ar sevi.
 • Problēmas sākas tad, kad Cilvēks sevi iedomājies esam gudrāku par Dabu.

Visu rakstu lasi te

"Bieži ar pacientu vienojamies, ka simptomi pēc vakcīnas ir tikai sakritība" 10. augusts, 2021 

Ar interesi noklausījos šodienas (10.08.2021) LR1 radio  raidījumu Kā labāk dzīvot par COVID-19 un sirds-asinsvadu sistēmas darbību.

Zemāk citāti no raidījuma.

 • Patiešām, tiek saņemti signāli par miokardītiem kā vakcinācijas komplikāciju. Bet tā ir ļoti, ļoti, ļoti reta komplikācija.
 • Mēs medicīnā nevērtējam miokardīta un trombozes riska saistību ar vakcināciju, jo šis risks ir pielīdzināms sadzīviskam riskam.
 • Ir satraucoši, ka miokardīta gadījumi ir jaunu cilvēku, biežāk jaunu vīriešu vidū, tai skaitā 13-14 un 18-gadīgu jauniešu vidū, bērnu, pusaudžu vidū.
 • Miokardīta diagnoze kardioloģijā ir kā sarkanais karogs. Miokardīts kā sirds muskuļa iekaisums var izraisīt tādas komplikācijas kā sirds mazspēju, aritmijas.
 • Pēdējās nedēļas laikā ir bijuši 6 miokardīta gadījumi.
 • Ja pēc vakcīnas pirmajā vai otrajā nedēļā, vai pēc atkārtotas vakcīnas devas parādās miokardīta simptomi - sāpes krūtīs, elpas trūkums, paātrināta sirdsdarbība, aritmija, - noteikti steidzieties pie ārsta. Bet šie simptomi vien neparāda diagnozi, miokarda bojājumu apstiprina ar precīzām asins analīzēm un attēlu diagnostikas metodēm.
 • Miokardīta riski ir daudz lielāki covid-infekcijas gadījumā nekā pēc vakcīnas.
 • Nav dzirdēts, ka vakcīnas tikušas izmantotas pašnāvības nolūkos, vai ka būtu bijušas vakcīnu zādzības, lai tās izmantotu mērķiem, kam tās nav paredzētas. Tad ir skaidrs, ka ar šo preparātu izdarīt nopietnu kaitējumu ir praktiski nereāli.

Uz visiem klausītāju jautājumiem par dažādām veselības problēmām un vai tādā gadījumā ir droši vakcinēties, ārstiem viena atbilde - JĀ. Uz visiem jautājumiem, vai vakcīna varētu būt cēlonis dažādiem pēc injekcijas piedzīvotajiem simptomiem, ārstiem atkal viena atbilde - NĒ.

Lasi visu rakstu te 


Vīrusa vai Panikas pandēmija? Kad jautājumu ir vairāk nekā atbilžu

21. jūlijs, 2020 

Neapšaubāmi, COVID-19 pandēmija un ierobežojumi mums katram ir izaicinājums, kas dod iespēju apgūt un paņemt no šīs situācijas sev arī daudz vērtīga. Bet šoreiz ne par pieņemšanu, pilsonisko atbildību, sevis uzturēšanu pie veselā saprāta un rīcībspējas, it kā bezlimita brīvo laiku un ko ar to darīt, bet ar reālistisku un nedaudz kritisku skatu padalīšos ar pārdomām par COVID-19 pandēmijas tēmu. Mans šī brīža viedoklis par COVID faktiem un procesiem veidojies, klausoties ekspertus, lasot, domājot, cenšoties to visu izfiltrēt cauri savai pieredzei un zināšanām, bet neskaidrā joprojām ir ļoti daudz.

Vai un kā jebkad būs iespējams izanalizēt, kādā mērā profilaktiski noteiktā ārkārtas situācija mūsu valstī, valdības noteiktā piespiedu izolētība, ekonomiskās situācijas pasliktināšanās un dzīve mediju informatīvā spiediena apstākļos ietekmēs katra cilvēka fizisko un psiholoģisko veselību tagad un ilgtermiņā? Stress saistībā ar darbu un finansēm, spēju vai nespēju ģimenei nodrošināt pamatvajadzības, darbs no mājām, kas apvienojams ar skolēnu mācībām mājas režīmā, uztraukums par veselību un, galu galā, bailes saslimt, ko dominējošā informācija medijos tikai pastiprina, - tas viss ietekmē gan cilvēka psihi un emocijas, gan imunitāti un veselību. Un kurš izvērtēs tieši COVID-19 baiļu pandēmijas ietekmi uz Latvijas cilvēku dzīvi un veselību?

Visu rakstu lasi te

Uzturs maina autisku bērnu uzvedību    25. aprīlis, 2020 

Pētījums Latvijas Universitātē par uzturu bērniem ar autiskā spektra traucējumiem

Autiskā spektra sabiedrībā Latvijā daudz uzmanības tiek veltīts dažādu metožu meklēšanai un pielietošanai ar vadmotīvu „sadzīvot ar autismu”. Ģimenes, kurās aug bērni ar AST, izmēģina teju visas pieejamās metodes un terapijas, lai atvieglotu ikdienu savam rūpju bērnam. Tādas terapijas kā reitterapija, delfīnu terapija, darbs ar logopēdu u.tml. noteikti nāk par labu bērna vispārējai mentālajai un emocionālajai attīstībai, taču neviena no šīm pieejām bērniem paliekoši nerisina autiskā spektra simptomus – sliktu miegu, izvēlību attiecībā uz ēdienu, agresiju, uzmanības nenoturību, hiperaktivitāti, stereotipiskas darbības, socializēšanās grūtības, gremošanas traucējumus, sāpes vēderā, aizcietējumus.

Medicīniskajā literatūrā dominē viedoklis, ka šobrīd nav vienas terapijas, kas spētu mazināt autisma pamatsimptomus (Marchezan 2018). Taču ir publicēti pētījumi, kas rāda, ka ar uztura izmaiņām un piemeklētiem vitamīniem var būtiski mazināt AST izpausmes (Adams 2018). Jautāsit - kas gan var būt kopīgs autismam ar uzturu?

Lasi visu rakstu te 


2020. gada 10. martā - blogam www.curantur.lv   jau 6 gadi 

Pirms 6 gadiem - tieši 2014. gada 10. martā - pasauli ieraudzīja mans blogs www.curantur.lv, kuru vairākus gadus azartiski un neatlaidīgi loloju, tik ļoti vēloties dalīties ar to, ko esmu uzzinājusi, sapratusi, piedzīvojusi. Par veselību, uzturu, dzīvi...

Pateicos katram lasītājam, kas meklējis un varbūt atradis sev ko noderīgu blogā. Īpaši silda cilvēku atsauksmes, kas dod motivāciju un enerģiju turpināt. Curantur.lv klusām turpina savu dzīvi, ne tik aktīvi vairs, bet tomēr.

Bet šodien - 2020. gada 10. martā - es atkal esmu sarūpējusi sev dāvanu - savu jauno mājas lapu - ko pati dēvēju par vizītkarti - www.silvijaabele.com. Jo es nevaru nedarīt to, ko daru. Un man ir, ko teikt. Mums varbūt ir vai būs pa ceļam, ja arī Tev rūp veselība un dzīvesprieks.

Mājas lapa lēnām augs un pilnveidosies, bet pagaidām, ir TĀ. Man tik ļoti gribas dalīties, ka nevaru ilgāk to pie sevis vien noturēt. Tā es svinu savus svētkus - arī www.curantur.lv sesto dzimšanas dienu - daloties priekā ar Tevi.

Izvēlies būt vesels! Un priecīgs!


Paši pūta, paši dega jeb pārdomas par bērnu ēdināšanu Latvijā  5.02.20

Raksts ar nosaukumu "Kafijas automāts skolā? Pārdomas par bērnu ēdināšanu Latvijā"  publicēts žurnāla   Ko Ārsti Tev Nestāsta 2020. gada janvāra numurā

Janvāris neizbēgami nāk ar jaunām cerībām, mērķiem, apsolījumiem un plāniem Jaunajam gadam. Iespējams, citu labo nodomu sarakstā ierindojas arī apņemšanās vairāk domāt par savu un bērnu veselību, kas cita starpā ietvertu arī veselīgākas uztura izvēles. Tikai kā saprast, kas tad ir veselīgs uzturs? Kas ir labākais bērniem un lielajiem? Vai laikā, kad informācija ir tik viegli pieejama, dažādajos (bieži – pretējos) viedokļos neesam aizmaldījušies vairāk kā jebkad?

Tā kā ēdiens ir tas, kas ceļo cauri mūsu organismam (kuņģa un zarnu traktam) un tiešā veidā ietekmē mūsu veselību, ir loģiski skatīties un domāt, ko, kad, kāpēc ēdam. To saprata ASV valdība jau tālajā 1980. gadā, un, labu gribot, valsts līmenī izveidoja pirmās uztura vadlīnijas, kas, citu ieteikumu starpā, bailēs no sirds un asinsvadu slimībām aicināja ēst mazāk taukus, bet vairāk uzturā iekļaut ogļhidrātus. Neskatoties uz interneta neesamību toreiz, šīs vadlīnijas drīz nonāca arī līdz Eiropai un Latvijai, un vairāk kā 30 gadus ir ietekmējušas mūsu ēšanas paradumus. Un diemžēl turpina ietekmēt joprojām.    Tālāk lasi te


Uzturs ar samazinātu ogļhidrātu saturu (SCD/GAPS) autiskā spektra simptomu mazināšanai bērniem - pilotpētījums    

Silvija ĀBELE, Darba vadītāja Dr Med Asoc. prof. Laila MEIJA, 2019, Maģistra darbs, Latvijas Universitāte


KOPSAVILKUMS

Ar autismu saprot plaši izplatītus smadzeņu attīstības traucējumus, kuru etioloģijā būtiska ietekme ir gan vides, gan ģenētiskajiem faktoriem. Autisma izpausmes katram cilvēkam var būt ar individuālu simptomu kopumu, tāpēc biežāk runā par autiskā spektra traucējumiem (AST), ko raksturo simptomu triāde - problēmas integrēties sabiedrībā, komunikatīvie traucējumi un ierobežota, atkārtota uzvedība. Saskaņā ar CDC (Centers for Disease Control and Prevention) 2014. g. datiem ASV viens no 59 bērniem ir ar AST. Tiek vērtēts, ka Latvijā, tāpat kā Eiropā, ar AST ir katrs simtais bērns. Vairāk lasi te 


Pētījuma rezultāti šeit un www.facebook.com/AutismsLatvija/


Pretsāpju tabletes un neauglība 5.11.2018 

Patīkami pārsteigta par cilvēku lielo atsaucību, daloties ar šo ierakstu Curantur.lv FaceBook profilā, ielieku to arī šeit.

5 stundās sasniegti vairāk kā 12 000 cilvēku, pateicoties, ka ar ierakstu dalījušies 200 reizes.

Nedaudz vairāk kā 24 stundās ieraksts sasniedzis 82 000 + cilvēkus, lasītājiem daloties 900+ reizes.

3 dienās - līdz 2018. gada 8. novembrim - ieraksts sasniedzis 120 000 + cilvēkus, lasītājiem daloties 1200 + reizes


Pretsāpju medikamenta Ibuprofen anotācijā angļu valodā 4. lpp. melns uz balta lasām, ka šo pretsāpju zāļu lietošana var būt par iemeslu nespējai ieņemt mazuli: "FERTILITY: The use of Ibuprofen tablets may affect fertility. The use of Ibuprofen tablets is not recommended while attempting to conceive or during investigation of infertility."  https://www.medicines.org.uk/emc/files/pil.7352.pdf

Latvijas zāļu reģistrā atrodam Ibumetīna (aktīvā viela = Ibuprofēns) anotāciju latviešu valodā, kur Neauglības sadaļa mistiski pazudusi  https://www.zva.gov.lv/zvais/zalu-registrs/…

Toties teju katru dienu TV redzam reklāmas, kas aicina neciest no menstruāciju sāpēm un lietot pretsāpju medikamentus. Ar dramatiskām sekām, tai skaitā neauglību. Par ko mūsu valsts zāļu reģistrēšanas un pārdošanas institūcijas izvēlas klusēt.  Acīmredzot, lai pēc tam varētu plaukt mākslīgās apaugļošanas rūpals.

Galvenais nekaitēt, - esot bijis rakstīts Hipokrāta zvērestā. Varbūt arī šo daļu esam izdzēsuši?

Šis ieraksts vispirms publicēts Curantur.lv FaceBook profilā 5.11.2018

Šis ieraksts un vēl cita informācija atrodams arī sadaļā  www.curantur.lv/sievietem/ipasas-dienas/

PALDIES visiem, kas dalījās ar www.facebook.com/curantur.lv/ ierakstu par Ibumetin un noklusētajām blaknēm anotācijā latviešu valodā.

Tas rezultējies ar vairāk kā 135 000 sasniegtu cilvēku (12.11.2018), kuru vidū ir arī Bez Tabu (www.facebook.com/BezTabuTV3/) un Zāļu Valsts Aģentūra, kas sola informāciju Ibumetin anotācijā sakārtot. 

Visu rakstu lasi un Bez Tabu sižetu skaties šeit https://skaties.lv/beztabu/interesanti/pretsapju-medikamenta-ibumetin-melna-puse-ilgstosi-to-lietojot-cilveks-varot-klut-neaugligs/

Domā līdzi un esi vesels! 

Visu rakstu lasi un Bez Tabu sižetu skaties šeit  https://skaties.lv/beztabu/interesanti/pretsapju-medikamenta-ibumetin-melna-puse-ilgstosi-to-lietojot-cilveks-varot-klut-neaugligs/

4/4. Putrām Nē! Tad ko mazulim dot kā papildus ēdienu?   6. apr. 2017

4-6 mēnešu vecumā bērnam var sākt piedāvāt papildus ēdienu.

Tādi produkti kā graudi, pārslas, maize ir grūti sagremojami delikātajam mazuļa zarnu traktam, tāpēc tie būtu jādod kā pēdējie. Ja kāds produkts tiek ieviests ēdienkartē pārāk agri, tas izraisa gremošanas trakta problēmas un vairo alerģiju iespējamību uz šiem produktiem. Ja zarnu trakts vēl nav pietiekami labi attīstījies, organismā var asimilēties nesagre motas ēdiena daļiņas. Kad tās nonāk asinsritē, imūnsistēma atbild ar alerģisku reakciju. Tieši nepareiza produktu izvēle, sākot mazulim dot biezāku ēdienu, ir par iemeslu bērnu alerģiju izplatībai epidēmiskos apmēros, arī Latvijā. Un vēl sliktāku situāciju padara ārstu cenšanās situāciju „glābt” ar zālēm un smērēm. Kā sekas, nākamais loģiskais solis šādam bērniņam ir astmas attīstība

Tātad mazuļa pirmajam papildus ēdienam jābūt nevis graudiem, kas bojā viņa gremošanas sistēmu un izraisa alerģijas, bet gan dzīvnieku valsts produktiem (taukiem un olbaltumvielām), jo to sagremošanai bērniņa organisms ir labāk pielāgots.

Lasi rakstu šeit 

3/4. Uzturs un ieteikumi māmiņai zīdīšanas laikam    5. apr. 2017

Šajā rakstā par to, cik svarīgs ir māmiņas uzturs mazulīša zīdīšanas laikā.  Netici nevienam (pat ja tas ir Tavs ģimenes ārsts vai pediatrs), kurš cenšas iestāstīt, ka māmiņas uzturs nav svarīgs, un ka piena kvalitāte no uztura nemainās. Es varētu uzkāpt uz jumta un kliegt pilnā balsī, lai mani sadzird visas mazuļu māmiņas Latvijā un tālu aiz tās robežām: "Piena kvalitāte IR atkarīga no tā, ko māmiņa ēd!". Tieši tik,  cik pilnvērtīgi jaunā māmiņa ēdīs, tik bagāts ar uzturvielām būs viņas piens mazulītim, kas veidos pamatu bērniņa veselībai

Tieši pārdomāts un pilnvērtīgs māmiņas uzturs zīdīšanas laikā veidos optimāla sastāva pieniņu viņas mazulim. Tāpēc regulāras maltītes, vienkārši pagatavojami un uzturvielām bagāti, no kvalitatīviem produktiem mājās gatavoti ēdieni ir tas pamats, kas piegādās visu vajadzīgo gan pašas māmiņas organismam, gan visu nepieciešamo mazuļa augšanai un attīstībai.

Uztura ieteikumi arī zīdīšanas laikā lielā mērā ir tie paši, kas bija jau apskatīti rakstā  Topošo vecāku ēdienkarte . Šajā rakstā vien dažas nianses tieši zīdaiņa barošanas laikam, īpaši uzsverot labo tauku nozīmi.

Lasi rakstu te

Vai jābaidās no A vitamīna? 4. apr. 2017

Rakstu sērijā Uzturs auglībai un mazuļa veselībai vairākkārt pieminēts A vitamīns, kā arī dzīvnieku un zivju aknas kā ar šo vitamīnu bagāti produkti. A vitamīns ir ļoti svarīgs mums ikvienam, jo tas nodrošina daudzas būtiskas funkcijas organismā. Šajā rakstā nedaudz sīkāk, kāpēc par A vitamīnu saturošiem produktiem īpaši jāatceras, gatavojoties bērniņam, grūtniecības laikā un arī zīdot mazulīti.  

Dabiskais A vitamīns, kas atrodams aknās, olās, sviestā, krējumā, mencu aknu eļļā un citos produktos, visu citu daudzo funkciju starpā spēj pasargāt augli no iedzimtajiem attīstības defektiem. Tāpēc WAPF ieteikums ir lietot uzturā šos vērtīgos dzīvnieku valsts produktus un nelietot margarīnu, brokastu kukurūzas pārslas un citus rūpnieciski ražotos produktus, kas var saturēt sintētiskos vitamīnus un citas piedevas, kas var nelabvēlīgi ietekmēt augļa attīstību.

Jo īpaši svarīgi A vitamīnu pietiekami nodrošināt bērniem, grūtniecēm un māmiņām zīdītājām. Bērnu nabadzīgā un no uzturvielu viedokļa tukšā ēdienkarte un A vitamīna nepietiekamība ir viens no iemesliem, kāpēc mūsdienās redzam bērnus ar nespēcīgiem kauliem, kā arī ar sliktiem zobiem, šauru žokļa kaulu, kurā nav vietas visiem zobiem, kur tad nelīdzeno zobu rindu cenšas labot breketes.

Bērni ļoti slikti spēj organismā pārveidot beta-karotīnu par A vitamīnu, zīdaiņi - nemaz. Tāpēc par pilnvērtīgu, ar A vitamīnu bagātu uzturu jārūpējas māmiņai, kas zīda mazuli.

Par A vitamīna lietošanu jādomā arī topošajiem tētiem, jo A vitamīns nepieciešams kvalitatīvas spermas veidošanai. Lasi visu rakstu te

2/4. Topošo vecāku ēdienkarte   16. marts 2017

Šajā rakstā apskatīsim, ko ēst vecākiem, vēl tikai gatavojoties mazulim, kā arī māmiņai gaidībās. Rakstā vienkopus apkopoti Dr. Natasha Campbell-McBrideSally Fallon Morell un  Dr. Weston A. Price ieteikumi. Īstenībā tie ir vienlīdz svarīgi cilvēkam jebkurā dzīves posmā, bet jo īpaši - domājot par mazuli.

Senās kultūras zināja, kāds ēdiens ir vispiemērotākais pārim, gatavojoties mazulim, māmiņai gaidībās un zīdīšanas periodā, kāds uzturs nepieciešams mazulim, kāds bērniem un jauniešiem, kā ar pilnvērtīgu uzturu stiprināt vīrus, kas dodas karā vai medībās, kas būtu jāēd sievietei, ejot cauri hormonālajām izmaiņām, kas vispiemērotākais vecumā. Visas šīs iedzimtās zināšanas diemžēl esam pamanījušies pazaudēt vēstures, medicīnas attīstības, pārtikas rūpniecības, un moderno uztura ieteikumu līkločos.

Arī modernā medicīnas zinātne pamazām nonāk pie secinājumiem, ko primitīvo kultūru cilvēki zināja no paaudzes paaudzē – tieši pilnvērtīgs, ar uzturvielām ļoti bagāts uzturs nosaka optimālu augļa attīstību mātes miesās. Sally Fallon Morell apgalvo, ka  uzturs grūtniecības laikā definē mazuļa veselību visai dzīvei .

Lasi rakstu šeit

1/4. Reanimējam taukus   3. marts 2017

Ceļš prom no slimībām, kā arī uz jau esošo un vēl tikai plānoto bērnu veselību viennozīmīgi sākas virtuvē - ar pilnvērtīgu un dabisku, rūpnieciski nesamocītu uzturu, kas spēj nodrošināt visas enerģijai, vielmaiņai, šūnu augšanai un reģenerācijai nepieciešamās uzturvielas - olbaltumvielas, taukus, ogļhidrātus (to pareizajās proporcijās), kā arī vitamīnus, mikroelementus un citus faktorus (probiotiskās baktērijas, fermentus u.c.).

Tas, par ko vispār nerunā mūsdienu steidzīgajā sabiedrībā, ir vēlamā ēdienkarte topošajiem vecākiem ilgi pirms mazuļa plānošanas. Stilīgi taču skaitās uztraukties, lai ēdienkartē nebūtu par daudz tauku. Tas nekas, ka pēc tam ar mākslīgām metodēm jārisina neauglības jautājumi... Diemžēl esam aizmirsuši, ka pilnvērtīgs uzturs topošajiem vecākiem ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem, lai viņi spētu ieņemt, iznēsāt un piedzemdēt veselu mazuli.

Tāpat bezgala svarīgi ir, ko ēd māmiņa, kas ar krūti baro savu zīdainīti, lai gan viņai pašai pietiktu visas uzturvielas organismā, gan lai veidotos mazuļa vajadzībām atbilstošs, pilnvērtīgs pieniņš. Arī mazuļu ēdienkarte, viņiem nedaudz paaugoties, sen prasās pēc izrevidēšanas un īstas revolūcijas, jo, šķiet šī brīža ieteikumi joprojām balstīti  80.-to gadu priekšrakstos.

Tāpēc šajā rakstu sērijā būs apskatītas 3 lielas tēmas:

 • Ko ēst vecākiem, gatavojoties mazulim, un māmiņai gaidībās
 • Ko ēst māmiņai zīdīšanas laikā
 • Ko dot mazulim, kad ar pienu vien vairs nepietiek

Lasi tālāk te

Vēstule meitai 18. dzimšanas dienā   16.02.2017

Mana mīļā „Pučīte" un smaidīgā „Petit Coeur (mazā sirsniņa – franču val.), 

Šo vēstuli domās auklēju teju veselu gadu ar domu Tev to uzdāvināt tieši 18. dzimšanas dienā. Bet tagad, kad priekšā balta lapa un līdz Tavai pilngadībai vairs skaitītas dienas, vārdi aizmaldās domu un atmiņu labirintos un iesprūst starp klaviatūras taustiņiem. Jo prāts saprot, bet sirds atsakās ticēt, ka Tu, reiz mūsu mazā Čabatiņa, tūlīt, tūlīt būsi pieaugusi.

Un tomēr es mēģinu. Turot sirdī sažņaugtu viegli skumīgu prieku, ļauju pirkstiem lēnām slīdēt pār burtiem. Lai pateiktu dažas domas, ko gribētu, lai Tu spēj paņemt līdzi savā dzīvē.

Lasi vēstuli te

Grūtniecība ir pilna laika darbs  7. janv. 2017

Attēlā raksta autore Silvija Ābele kopā ar Dr Natasha Campbell-McBride WAPF 2. konferencē Limerikā, 2016. gada 7. februārī

Turpinu atskatīties uz 2016. gada WAPF konferenci Limerikā, Īrijā

Visvairāk gaidīju Dr Natasha Campbell-McBride lekcijas, kas šoreiz konferencē veselas divas – gan par  GAPS  (Gut and Psychology Syndrome), gan diētu un dzīvesveidu grūtniecības laikam un vēl agrāk - mazuļa plānošanas periodā. Tā kā par GAPS lielos vilcienos rakstīju žurnāla „Ko ārsti tev nestāsta” 2016. gada janvāra numurā, šoreiz nedaudz piezīmes no grūtniecības lekcijas. Jāatzīst, ka lekcija "Healthy pre-Conception and Pregnancy" bija ļoti intensīva, kladē pierakstītas daudzas lapas, neskatoties uz to, ka N. Campbell-McBride lekcijas klausos jau vairākus gadus. Nelaižu garām nevienu iespēju dzirdēt Dr Natasha Campbell-McBride vai nu klātienē vai  lekciju ierakstos, un katrā reizē dzirdu un uzzinu kaut ko jaunu. Dažas galvenās domas par mazuļa plānošanas laiku un par grūtniecību pārstāstu arī te. Lasi tālāk


Uzturs, mazuli plānojot un gaidot  3. janv. 2017

2017. gada janvāris Mainām ēdienkarti

Jaunais gads klāt, un ir īstais brīdis likt jaunu bildi iekšā. Arī šķīvī. Īpaši pēc svētkiem. Jaunais gads var būt labs sākums arī jauniem, veselīgākiem ēšanas paradumiem.
Lēnām brucinām ierasto uztura piramīdu (jeb griežam to apkārt), reanimējot taukus un atsakoties vai mazinot graudu produktus uzturā.
Šis raksts īpaši ieteicams tiem vecākiem, kam neizdodas ieņemt mazuli vai kas nespēj mazuli iznēsāt veselīgā grūtniecībā. Bet ieteikumi tajā noderēs katram, kas vēlas būt vesels.

Meklē 2017. gada janvāra "Ko ārsti tev nestāsta" numuru un  uzzini, ko ēst, mazuli plānojot, ko likt šķīvī grūtniecei, un īstenībā - ikvienam no mums, lai kļūtu veselāki ar uzturu.


Vai iespējams apturēt kariesu? 23. dec. 2016


Kādreiz par zobiem mēdza runāt, ka to stāvoklis ietekmē visa ķermeņa fizisko veselību. Mūsdienās vēl klāt nāk populārais teiciens „Veselība nāk no iekšām!”, ar to vairāk domājot veselīgas zarnu mikrofloras uzturēšanas priekšrocības. Holistiskā medicīna, precīzāk – HOLISTISKĀ ZOBĀRSTNIECĪBA abas šīs jomas apkopo un piedāvā iedarbīgus padomus holistiskai mutes dobuma veselībai, par kādiem, visticamāk, Tavs zobārsts neko nebūs dzirdējis…

1. Uztura programma veseliem zobiem

Šajā vietnē - http://wellnessmama.com/5629/cure-tooth-decay-book-review/ - var lasīt koncentrētu grāmatas "Zobu bojājumu ārstēšana" ( Cure Tooth Decay: Heal and Prevent Cavities with Nutrition, Ramiel Nagel) doto padomu apskatu. Tie ir:

 1. Ierobežot pārtikas produktus, kas satur fitīnskābi, vismaz zobu remineralizācijas (kas ir zobu bojājumu ārstēšanas metodes pamats) procesa sākumā (tie ir graudi, pupas, rieksti, sēklas). 
 2. Lasi tālāk te

Baiļu filozofija vai - atbildība un sadarbība 2. sep. 2016

Jo vairāk es domāju, jo vairāk man jābrīnās. Kā tas nāk, ka cilvēks 21. gadsimtā, kad zinātne attīstās tik strauji, ka grūti tās sasniegumiem tikt līdzi (sk. kaut vai modernās tehnoloģijas un to radītās iespējas) mūsdienu sabiedrība tiek iebiedēta ar visu, kas ir dabisks...

Ir tikai dažas lietas, ar kurām medicīna un farmācija mūs nebaida – ar zālēm un vakcīnām, stāvot un krītot par to drošumu un efektivitāti. Pat ja tas ietver daļēju objektīvās informācijas slēpšanu. Pat, ja vairākus gadus un daudzu tūkstošu cilvēku nāves vēlāk  vienu vai otru medikamentu vai vakcīnu klusām izņem no tirgus to nopietno blakusefektu dēļ.

Atskatoties uz sarakstu, redzam, - mums grib iestāstīt, ka teju viss, kas ir dabisks, ir slikts un slimības izraisošs. Tāpēc no tā jāturas pa gabalu un noteikti jābaidās, bet risinājums jāmeklē farmācijas radītajās brīnumripās un  šļircēs, līdz nepazīšanai pārstrādātā pārtikā, aizsargkrēmos, medicīniskajās manipulācijās, utt. Ja to neatzīsti, tātad noliedz zinātnes sasniegumus... 

Lasi visu rakstu šeit

Kur mācīties Homeopātiju 1.09.2016

Jaunais skolas mācību gads ir sācies. Ja arī Tev prāts ierasti nesas uz mācīšanos, te ir iespējas apgūt Homeopātiju. Un vēl var pagūt startēt šajā septembrī. Similia similibus curantur...

Homeopātija nevienam nepieder. Lai gan to izveidojis Samuels Hanemans (Samuel Hahnemann) vairāk kā 200 gadus atpakaļ, un to pēc tam pilnveidojuši daudzi citi homeopāti, un homeopātija turpina attīstīties arī mūsdienās  Tās ir objektīvas zināšanas, ko var apgūt ikviens. Kādā līmenī - tas atkarīgs no katra cilvēka vajadzībām, intereses, iespējām.

Tā kā nesenā laikā man par Homeopātijas mācīšanās iespējām jautājuši vairāki cilvēki, tad nolēmu apkopot dažas iespējas šeit. Un tā ir ļoti laba zīme, ka arvien vairāk cilvēku interesējas par Homeopātiju. Tāpēc ar prieku dalos šeit ar to, ko zinu par iespējām mācīties. Sarakts droši vien laika gaitā tiks papildināts, jo Homeopātiju Eiropā var apgūt ne tikai Anglijā, Īrijā vai Grieķijā. Ņem vērā, ka te minētās skolas mācības piedāvā angļu valodā. Tikmēr turpināšu sapņot par Homeopātijas skolu Latvijā...

Lasi par iespējām mācīties Homeopātiju šeit

Stingumkrampji. Patiesība ir vislabākās zāles 03.06.2016

Jūnijs 2016 žurnāls Ko Ārsti Tev Nestāsta

Šoreiz – tieši vasaras mēnešiem aktuāla tēma – stingumkrampji. Kas tas ir, vai no tā jābaidās, vai vajadzīga vakcīna vai varbūt ir arī citas iespējas, kā pasargāt sevi un savus bērnus?

Mums nav vakcīnu pret visām slimībām, mēs arī nemirstam no visām slimībām. Tātad imunitātei ir arī citi mehānismi, kā mūs pasargāt no saslimšanas. Interesanta sakritība ir, ka gan Latvijā, gan pasaulē ārsti biedē bērnu vecākus tieši ar tām slimībām, pre t kurām ir vakcīnas. Lai gan mūsu mazuļi slimo arī ar vidusauss iekaisumiem, angīnām, alerģijām, astmu un citām nopietnām saslimšanām (un nevaram izslēgt arī vakcīnu ietekmi šo slimību attīstībā), kur katrai šai veselības problēmai var būt arī visai dramatiskas sekas, ar šo slimību briesmu ainām dakteri bērnu māmiņas un tētus nešausmina. Kāpēc? – jo pret šīm slimībām nav vakcīnas.

Pirms domāt, vai stingumkrampju vakcīnu patiesi vajag, rakstā izpētīsim, kas ir stingumkrampji, kas tos izraisa, kādi ir riski ar tiem saslimt, un, ko darīt, ja esam inficējušies. 

Meklē žurnālu preses kioskos 2016. gada jūnijā

SPKC "Diskusija" - "Nevakcinēties ir stulbi?" 30.04.2016


Curantur.lv atvainojas par lieku tautas musināšanu, jo, noklausoties raidījumu par vakcināciju, uz kuru gan  Slimību Profilakses un Kontroles Centrs (SPKC), gan  Curantur.lv aicināja iesūtīt jautājumus, secinājām, ka nekāda diskusija nemaz nebija ieplānota, un jautājumi pēc būtības palika neatbildēti (un pat nenolasīti). Iesūtīto jautājumu bija daudz, un tie bija nopietni, bet to autori velti gaidīja ekspertu viedokli. Paredzētais raidījuma laiks bija 1 st 15 min. Jautājumus sāka “skatīt” 1 st. 14 min (raidījuma ierakstā 1 st. 10 min), tam veltot apmēram 5 minūtes, pirms viss atkal aizrunājas projām no jautājumiem. Taču ne jau to atbildēšana bija šī vakcīnu reklāmas raidījuma mērķis. 

Būtībā studijā tika demonstrēta parodija par jēdzieniem demokrātija, diskusija, eksperti, zinātniskie pētījumi, vakcīnu komplikācijas u.c. Tas netraucēja pašiem dalībniekiem traki priecāties, kā uz visiem jautājumiem atbildēts (šī žurnālista frāze raidījuma ierakstā nogriezta), un kas par varenu diskusiju izvērtusies, jo tai izdevies pārliecināt lielu daļu klausītāju/skatītāju…

Raidījums īstenībā bija zem katras kritikas. Raidījuma vadītājs Ansis Bogustovs plānoto diskusiju par tik nopietnu jautājumu kā vakcinācija padarīja par balagānu, izvēloties vārdus, kas vairāk iederētos  lētā humora šovā. Valodas pērles ”stulbums” un ”stulbība” attiecīgi iekrāsoja visu raidījumu. Tālāk te

Kad imunitāte apjukusi  15.04.2016

Kas ir autoimunitāte un kādas ir tās izpausmes organismā?

Pirms atbildu, jāsaprot, ka klasiskās medicīnas un alternatīvās medicīnas skatījumi uz jebkuru slimību, tai skaitā autoimūnām saslimšanām, ir atšķirīgi. Alternatīvā medicīna skaidro, ka  autoimunitāte ir kompleksa organisma situācija, kas veidojusies gadu garumā un daudzu cēloņu mijiedarbībā. Gribas ticēt, ka ar laiku medicīnas zinātnei būs vairāk atbilžu par autoimunitātes cēloņiem un to darbības mehānismiem. Tikmēr holistiskā medicīna var palīdzēt ieraudzīt kopsakarības un iespējamos risinājumus arī tradicionālajai medicīnai šķietami tik bezcerīgā situācijā kā autoimunitāte.  Lasi Interviju žunālam TAKA (2016. gada februāris) te

Candida albicans. Lielais plāns - kā sev palīdzēt 12. apr. 2016

Slimība organismā ir loģiska un nekad nav nejauša . Tā nerodas no zila gaisa, bet ir radusies organismā, kad tam ilgstoši esam kādā veidā darījuši pāri. Labā ziņa ir, ka  arī veselība organismā ir loģiska un, patiesībā, ir dabiskāks stāvoklis nekā slimība . Ja organisms ir spējis slimības izpausmes radīt, tam tātad ir arī mehānisms, kā tās mazināt. Mums atliek tikai saprast, kā ķermenim pārstāt darīt pāri un kā palīdzēt atveseļoties.

Lasi rakstu sēriju par Candida albicans:

"Nenomira - viss kārtībā" ???  22.03.2016

Šis raksts (3 daļās) tapis kā pārdomas pēc LR1 programmas Ģimenes studija 2016. gada 16. marta raidījuma "Atteikšanās bērnus potēt pret kādu konkrētu saslimšanu. Kādas tam var būt sekas" noklausīšanās.

Pasaules pieredze rāda, ka cilvēks atsakās no tā, no kā viņš baidās. Un parasti viņš baidās no tā, ko nezina. Jo ir labākas viņa zināšanas, jo vairāk cilvēks arī vēlas vakcinēties,” saka profesore Ilze Grope. Un tieši pēc šiem vārdiem manas ausis smaidot saspicējas un turpmāk o klausos ar dubultu uzmanību.

Šie ārstes vārdi varētu šķist smieklīgi, ja nebūtu traģiski… Vairākos variantos raidījumā izskan doma, ka tie vecāki, kas izvēlas nevakcinēt savus bērnus, baidās no vakcīnām, jo nav informēti par slimību smagumu un attiecīgo vakcīnu ieguvumiem. Vai tiešām ārste domā, ka atbildīgi bērnu vecāki nelasa literatūru, kas, pateicoties internetam un grāmatām, ir plaši pieejama? Vai nav tā, ka no vakcīnām atsakās tieši tās ģimenes, kas ir izstudējušas literatūras kalnus, un bieži lēmums balstīts grūtā pieredzē ar vakcināciju vecākajiem bērniem?

                          Raksta 1. daļu lasi šeit         Raksta 2. daļu lasi šeit         Raksta 3. daļu lasi šeit         "Nenomira - viss kārtībā" ??? Post Scriptum


Tradicionālā Medicīna pret Homeopātiju 28. febr. 2016

Pēc nedēļas atvaļinājuma prombūtnes atgriežoties, ir patīkami ieraudzīt, ka pasaule nav apstājusies, lai gan tikmēr Latvijā notiek lielas lietas.

Jau ierakstā noskatoties  Rīga TV24 2016. gada 22. februāra raidījumu par tēmu „Mīti un patiesība par mūsu veselību”, Curantur.lv nevar nepateikt dažas domas. Raidījuma viesi: Gastroenterologs Anatolijs Danilāns un Homeopāte Santa Liepa. 

Vēlāk Play24.lv interneta vietnē ieraugām jau citādi formulētu raidījuma nosaukumu – „Spraiga diskusija: homeopātija pret tradicionālo medicīnu”. 

Gribētos iebilst pēc būtības šim nosaukumam, jo raidījumā tā arī neredzam diskusiju, bet sarunas (jeb drīzāk – strīda) saturs būtu formulējams kā „Tradicionālā medicīna pret Homeopātiju”, nevis otrādi, kā lasām pieteiktajā virsrakstā.

Profesors Danilāns nedod laiku ne žurnālistei Paulai Muzikantei iestarpināt savu jautājumu, ne homeopātei Santai Liepai iespēju atbildēt uz paša uzdotajiem daudzajiem jautājumiem un dzēlīgajiem komentāriem. Profesora Danilāna attieksme raidījuma gaitā ir visnotaļ uzbrūkoša, no cienījamā ārsta puses redzam elementāras cieņas un takta trūkumu pret savu kolēģi - ārsti. It kā ar aizrautīgo runu, kuru neviens nespēj apturēt, vēl nebūtu diezgan, profesors, kā uz skolas bērnu, brīžam draudoši krata pirkstu Homeopātes Liepas virzienā.   Lasi tālāk šeit


Šis ieraksts sākotnēji top kā atbilde komentētājiem uz rakstu  Vētra zupas šķīvī, kas vēlāk, pazīstot manu daudzrunību, pārsniedz sākotnējo ieceri un  tāpēc arī šo publicēju kā atsevišķu rakstu.

Paldies, ka lasi un ka  izsaki savu viedokli. Paldies visiem, kas mani atbalsta, un atrod manu darbu par vērtīgu. Šis atbalsts man šobrīd ir ļoti, ļoti svarīgs. Priecājos par komentāriem, kuros saredzu kādu racionālu kritikas graudu, kas man liek augt un uzlabot savu komunikāciju ar lasītāju. Cilvēkiem, kuriem nav drosmes savu nepiekrītošo viedokli parakstīt ar savu vārdu, bet, pietiek nekaunības anonīmi otru noķengāt tikai tāpēc, ka es domāju citādi, varu pateikt, ka nekas mani vairs nevar izsist no līdzsvara. Jo man jau ir visai labs rūdījums.  Lasi tālāk te

Vētra zupas šķīvī  31.01.2016

Līdz šim biju sev nosolījusies ne laiku, ne enerģiju šai virzienā netērēt.  Tomēr domas tāpēc pa galvu nepārstāj riņķot, un laikam ir sakrājusies to kritiskā masa, lai es tomēr norakstītu tās no sava prāta nost. Šis raksts netop ar mērķi kādu pārliecināt vai ko pierādīt, jo beigās tik un tā izvēlamies katrs savu taisnību. 

Vērīgāks lasītājs, klausītājs un ēdējs varētu būt visnotaļ apjucis viedokļu dažādībā, lai saprastu, kas tad ir labāks organismam un veselībai ilgtermiņā - vegānisms, veģetārisms, gaļēdāja filozofija, vai mēreni no visa pa druskai, Paleo, Keto, SCD, Dikāna diēta vai svaigēšana... 

Lai visu padarītu vēl sarežģītāku, kopš nesena laika Latvijas sabiedrībā mutuļo kaislības ap uzturu un uzturzinātni. Kāda uztura zinātnes maģistre vārdā Ksenija Andrijanova pasludinājusi sevi par zinātniskā pasaules redzējuma kaislāko pārstāvi Latvijā un visai agresīvā veidā dedzīgi metas kliedēt absolūti nezinātniskos mītus saistībā ar uzturu. Šajā rakstā mēģināšu skaidrot, no kurienes aug kājas dažādajiem uzskatiem uztura jomā.   Lasi tālāk te


Ceļš uz veselību. Caur virtuvi 05.01.2016

Vai Jaunā gada labo nodomu sarakstā nebija doma dzīvot un ēst veselīgāk?
Meklē jauno Ko Ārsti Tev Nestāsta 2016. gada janvāra izdevumu un tajā lasi par GAPS dzīvesveidu - kas tas ir, kāpēc tas ir dziedinošs un kam tas var palīdzēt. 

Ja raksts liekas noderīgs, priecāšos, ja atbalstīsi rakstu FaceBook/Curantur.lv profilā. Lai šīs labās vēstis sasniedz arvien vairāk cilvēku, un arvien vairāk cilvēku uzzina, kā paši sev var palīdzēt tapt veselākiem.