HOMEOPĀTIJA     

Similia similibus curantur - Līdzīgs ārstē līdzīgu 

Dabiska izvēle ceļā uz veselību

Šīs lapas apakšsadaļās lasi skaidrojumu, kas ir homeopātija, un kādi ir tās principi, īsu homeopātijas vēsturi, uzzini, kas ir CEASE terapija un kā tā var palīdzēt Autisma gadījumos, lasi par slaveniem homeopātiem pasaulē, uzzini, kam homeopātija var palīdzēt, kas notiek homeopātiskās konsultācijas laikā. Ar laiku šeit izveidošu arī nelielu datu banku biežāk lietotajām homeopātiskajām zālēm, stāstīšu par Tissue salts jeb Šuslera (Schuessler) bioķīmiskajiem sāļiem, nedaudz arī par Baha ziedu terapiju, un gan jau laika gaitā nāks klāt citas tēmas.

Kā jau minēju Sākumlapā, mana pieredze homeopātijā nu jau pārsniedz 10 gadus, no kuriem 4 esmu pavadījusi intensīvās homeopātijas studijās, un arī šobrīd turpinu mācīties. Bet iegūtās zināšanas man negribas paturēt tikai pie sevis, es saredzu, sajūtu sava veida misijas apziņu (lai gan tas skaļi skan) popularizēt šo dabisko alternatīvās medicīnas jomu. Viena no manas darbošanās tēzēm varētu būt - padarīt homeopātiju pieejamu ikvienam.

Jo, protams, homeopātija ir ekskluzīva alternatīvās medicīnas nozare, jo katra pacienta stāsts tiek izskatīts individuāli un katram tiek piemeklētas visatbilstošākās zāles, ņemt vērā gan fiziskos, gan emocionālos, gan mentālos simptomus. Un homeopāta darbs nebeidzas, pacientam aizverot aiz sevis durvis ilgās konsultācijas beigās, cilvēka stāsta analīze turpinās vairāku stundu garumā vēl pēc konsultācijas, atkarībā no problēmas un homeopāta pieredzes. Nav individualizētākas pieejas cilvēkam kā homeopātijā. Tāpēc arī konsultāciju maksa pie homeopātiem ir ļoti liela, un, jo pieredzējušāks un slavenāks homeopāts, jo augstāka tā ir.

Tomēr labā ziņa ir, ka cilvēks daudzās akūtās situācijās var sev palīdzēt ar homeopātiju pats. Tikai jābūt zināšanām un zālītēm pie rokas. Un tieši šis ir virziens, kur es gribu darboties, stāstot cilvēkiem, cik svarīgi ir, lai būtu kaut minimālas zināšanas un mājās būtu tādas pirmās palīdzības zālītes kā Aconite, Arnica, Belladonna, Gelsemium, Chamomilla, u.c. Par pašām zālēm ar laiku varēsi lasīt atsevišķā sadaļā Homeopātiskās zāles.

Homeopātija ar dabisku preparātu palīdzību var atbalstīt ikdienu ģimenēs ar mazuli, sākot no vēdera kolikām, izsitumiem, zobiņu šķelšanos, austiņu sāpēm un citām nedienām, kā arī palīdzēt visiem ģimenē tikt pāri tādām akūtajām saslimšanām kā gripa, saaukstēšanās un vēdera vīrusi. Lietojot homeopātiskās zāles nav jābaidās par nevēlamiem blakus efektiem.

Vistipiskākie homeopāta pacienti ir izmisušas māmiņas ar apmēram 2-3 gadus veciem bērniņiem, kas slimo katru rudeni un pavasari, īpaši uzsākot bērnudārza gaitas, un kas ir nogurušas katru mēnesi mazajam dot antibiotikas, un beidzot saprot, ka tas neko nevērš uz labu, tieši otrādi, bērniņš tieši tāpēc slimo biežāk, jo viņa dabiskā spēja uzveikt slimības ir nomākta ar zālēm. Nereti šiem mazajiem jau piešķirta biedējošā astmas diagnoze, un viņiem jau jālieto ģimenes ārsta izrakstītie astmas preparāti ilgstoša klepus dēļ.

Šī iemesla dēļ es tik ļoti gribētu pastāstīt šīm un citām māmiņām, un arī tētiem, ka ir alternatīva – homeopātija, kas ir dabiska pieeja cilvēkam kopumā, un kur netiek ārstēts tikai deguns, auss vai vēders, bet tiek ņemti vērā visi aspekti, kas raksturo cilvēku. Homeopātija īstenībā tikai dod stimulu organismam pašam sevi sakārtot. Un pamazām ar homeopātijas palīdzību šie bērniņi sāktu slimot retāk un vieglāk.

Homeopātija var palīdzēt arī ilgstošu slimību (piemēram, alerģija, astma, galvassāpes, u.c.) gadījumā un būt labs atbalsts emocionālo problēmu risināšanai (depresija, sēras, emocionālais šoks un tā sekas, utml.). Lasi vairāk te

ATCERIES. Lai ārstētu hroniskas saslimšanas vai šķetinātu emocionālās lietas noteikti jāsadarbojas ar homeopātu, pašārstēšanās šajās situācijās nav piemērota.