Mans piedzīvojums holistiskā zobārsta kabinetā 14.12.2015

Beidzot saņēmos ilgi lolotajam lēmumam mutē nomainīt savu 20 gadus veco tiltu (kas saturēja lielu devu metāla). Un tikai šodien zobārsts rentgenā atklāja zem tilta labi nomaskētu lielu dzīvsudraba plombi, kas 20 garus gadus lēni bojājusi manu veselību un īstenībā toreiz ieliktu bez manas ziņas. Bet neba man toreiz bij tās zināšanas, kas tagad, neba toreiz kādam prasīja, kāda materiāla plombi izmantot. 

Mierinu sevi - varēju tā vēl 20 gadus staigāt un brīnīties par savu nespēku, kuru pat GAPS nespēj būtiski mazināt. Bet liekas, jau šobrīd jūtos labāk. Tagad jāķeras pie aktīva dzīvsudraba detox plāna. Gan ar laiku taps reportāža par manu šodienas piedzīvojumu, par ko tad ziņošu tepat. Un man ir aizdomas, ka esmu vienīgais zobārsta pacients, kas no visa procesa ķer labsajūtu - sēžot zobārsta krēslā ar saķīlētu muti, bet iemūžinot notiekošo bildēs.

Bet tiem daudzajiem cilvēkiem, kas man raksta un jautā mana zobārsta kontaktus, varu atbildēt šeit. Un īstenībā nav man nekā laba, ko Tev pateikt.

Jo joprojām gaidu, kad man kāds uzticēs sava superīgā (holistiskā) zobārsta vārdu Latvijā, lai tad varētu ieteikt cilvēkiem. Ne mans Latvijas zobārsts, ne higiēnists nav ideāli. Tāpēc arī viņus neieteikšu. Vēl neesmu dzirdējusi, ka kāds LV sevi pasludinātu par holistisko zobārstu, un tas mani īstenībā izbrīna, jo ar nelielu laika un naudas investīciju varētu ieņemt šo cilvēkiem tik vajadzīgo veselības nišu un uzbūvēt super biznesu.

Bet, ejot pie sava šī brīža zobārsta, vienkārši vajag pastāvēt pie sava, lai ko zobārsts teiktu, un nepiekrist sudraba/dzīvusdraba plombēm, svarīgi laikus zobārstu par to brīdināt, pirms saliek visus dzelžus mutē (un tad vairs neko nevar pateikt). Alternatīvas ir dažādas - porcelāna keramikas plombe, kompozīta plombe, cirkonija oksīdu saturoša plombe u.c., jebkura cita balta materiāla plombe ir organismam veselīgāka alternatīva nekā dzīvsudrabu saturošā. Atgādinu, ka Ziemeļvalstīs sudraba plombes ir aizliegtas jau daudzus gadus, piemēram, Norvēģijā - kopš 2008. gada.

Pagaidām Izņemt sudraba plombes es Latvijā neieteiktu, kamēr vien to nedara pareizi. Jo mazāks ļaunums ir, kamēr tās stāv mutē vienā gabalā. Urbjot tās laukā bez aizsargpasākumiem, var nopietni saskādēt veselību. Tāpēc iesaku izmantot ārzemju ceļojumus, lai pieskaņotu tiem holistiskā zobārsta apmeklējumu. Holistic dentists ir Īrijā, Anglijā, Norvēģijā un citur.

Daži holistisko zobārstu vārdi, adreses te, bet tas viss - ārpus Latvijas.

Un joprojām turpinu ieteikt noklausīties http://holisticoralhealthsummit.com/. Ja reģistrējas, var klausīties 4 lekcijas par brīvu. Vienmēr var nopirkt. Tā info ir ļoti noderīga.

No sirds iesaku šim jautājumam pieiet nopietni - investēt savu zobu un līdz ar to visa organisma veselībā. Cilvēki nereti ņem kredītu, lai iegādātos datoru vai mašīnu. Ņemt kredītu, lai salabotu zobus, arī ir variants:) Vēl jo vairāk, ja to var apvienot ar ceļojumu.


Vērtīgi raksti Latvijas medijos par zobu veselību

Kāpēc zobiem jābūt kārtībā. Mutes veselība ietekmē vairāk, nekā varētu domāt (žurnāls "Ko ārsti tev nestāsta", oktobris 2014)


Pildīti zobu kanāli - cēlonis daudzām veselības problēmām

Ja gribi zināt par šo vairāk, lasi šīs grāmatas

The Toxic Tooth: How a Root Canal Could Be Making You Sick, 2014, Robert Kulacz, Jd Levy


Dokumentālās filmas - "Root cause" par pildītu zobu kanālu potenciālo kaitējumu veselībai - pieejamība tiek ierobežota skatītājiem. Vai tiešām arī zobārstniecībā jārunā par profesionāļu spiedienu un ietekmi uz informācijas pieejamību? Pildīti zobu kanāli ir kā bumba ar laika degli mutē gadījumā, ja apakšā palicis bakteriāls iekaisums. Tas agrāk vai vēlāk atstās ietekmi uz veselību. Joprojām esmu holistiskā zobārsta meklējumos Latvijā, kas gan teorētiski, gan praktiski zobu veselību redz kopējā kontekstā ar vispārējo veselību.Turpmāk vēl