Baha ziedu terapija

Ar laiku atradīsi šeit nedaudz informācijas par Baha ziedu terapiju, bet, stingri ņemot, Baha ziedu un augu esences nav homeopātiski preparāti. 

Baha ziedi ir augu preparāti (iegūti īpaša veidā) jeb augu ziedu esences ūdenī, kam klāt pavisam nedaudz etilspirts, lai šķīdums nesabojātos. Baha ziedu esences lieto Emocionālo samezglojumu sakārtošanai. Pavisam ir 38 esences, no kurām vienlaikus var lietot līdz 7 esencēm. Varbūt vispopulārākais ir 5 esenču maisījums 5 Ziedu formula (Rescue remedy), ko lieto ārkārtas situācijās -uztraukumu, pārdzīvojumu, emocionālu traumu, šoka gadījumā, saprotot, ka katram cilvēkam "ārkārtas situācija" var būt citāda.

Vēlāk nedaudz pastāstīšu par savu nelielo pieredzi, lietojot Baha ziedu esences.

Arī Baha ziedu terapiju esmu nedaudz mācījusies, bet nevēlos šai ziņā konkurēt ar Lauru Tidriķi,  viņa, manuprāt, ir zinošākā Baha ziedu speciāliste Latvijā, (lai gan personiski nepazīstu, bet novērtēju viņas darbu un uzņēmību). Te ir saite uz Lauras radīto mājas lapu www.ziedu-energija.lv

Par laimi, mums taču ir tik daudz izvēles iespēju, lai rūpētos par savu labsajūtu visās šī vārda nozīmēs. 

Te parādīšu kādas noderīgas Baha ziedu grāmatas ir nākušas man pretim

   

Latvijas Radio 1 Ģimenes studijas raidījums 2015. gada 25. februārī plkst 15:06 Baha Ziedu Terapija

Lieliska Mairitas Znotiņas saruna ar Baha ziedu eksperti Lauru Tidriķi un aktīvu Baha ziedu lietotāju Evelīnu Strazdiņu par dabas dāvāto iespēju sev palīdzēt - virzīt uz līdzsvaru gan pašu, gan bērnu emocionālos samezglojumus. Burvīgas atbildes uz tradicionālajiem skeptiķu jautājumiem - gan par Placebo efektu, gan par neesošajiem zinātniskajiem pierādījumiem.  Ja nepaspēji tiešraidē, klausies arhīva ierakstu.


No 2015. gada 3. februāra līdz 2016. gada 11. maijam Rīgā Farmācijas muzejā apskatāma krāšņa izstāde „Izzini sevi. Jūties labi. Esi vesels”, kas veltīta pasaulē slavenā angļu ārsta Edvarda Baha (Edward Bach) dzīves veikumam – viņa atklātajai ziedu terapijai. Izstādes laikā notiek arī semināri, kur vari uzzināt vairāk par Baha ziedu lietošanu. Seko līdzi kalendāram.