Ko mēs ēdam        
Ja veselīgās lietas garšīgākas par neveselīgajām, tad nav vērts ēst neveselīgās:) (tā domā mans 11 gadīgais dēls)  

              VISS, KO TU, ZINI PAR DIĒTU UN VESELĪBU, IESPĒJAMS, NAV TIESA   

                                                 Lasi te www.second-opinions.co.uk

Jaunumi


The Real Skinny on Fat  28. 07.2018

Vēl vari paspēt pieslēgties zināšanu avotam un pēc tam tās likt lietā, lai būtu veselāks. Mūsu veselība vai slimība sākas šķīvī un katru dienu mēs barojam vienu vai otru. 

48 stundas pieejamas visas The Real Skinny on Fat epizodes.Klausies un uzzini, kāpēc kaloriju skaitīšana un tauku ierobežošana uzturā nepalīdz būt veselākam. Uzzini, ka visi tauki nav slikti un ka labie tauki ir veselības stūrakmens. Uzzini par buljona dziedinošajām īpašībām un tā potenciālu organisma atveseļošanā. Un vēl un vēl, un vēl.

Klausies, mācies, rīkojies savas veselības un pašsajūtas labā. Izvēlies būt vesels!

Pieslēdzies te https://www.therealskinnyonfat.com/episodes/replay-weekend-guide.html

Ja augstāk parādītā saite nedod iespēju redzēt filmas, tad reģistrējies te un pēc tam meklē saiti savā epastā  http://therealskinnyonfat.com/optin/


Food Revolution Summit

Attēls no Food Revolution Summit 2017

Lekcijas pieejamas arī Youtube


Kā ēst pilnvērtīgāk

2017. gada janvāris Mainām ēdienkarti

Jaunais gads klāt, un ir īstais brīdis likt jaunu bildi iekšā. Arī šķīvī. Īpaši pēc svētkiem. Jaunais gads var būt labs sākums arī jauniem, veselīgākiem ēšanas paradumiem.
Lēnām brucinām ierasto uztura piramīdu (jeb griežam to apkārt), reanimējot taukus un atsakoties vai mazinot graudu produktus uzturā.
Šis raksts īpaši ieteicams tiem vecākiem, kam neizdodas ieņemt mazuli vai kas nespēj mazuli iznēsāt veselīgā grūtniecībā. Bet ieteikumi tajā noderēs katram, kas vēlas būt vesels.
Meklē 2017. gada janvāra "Ko ārsti tev nestāsta" numuru un uzzini, ko ēst, mazuli plānojot, ko likt šķīvī grūtniecei, un īstenībā - ikvienam no mums, lai kļūtu veselāki ar uzturu.

2016. gada janvāris   Ceļš uz veselību. Caur virtuvi 

Vai Jaunā gada labo nodomu sarakstā nebija doma dzīvot un ēst veselīgāk?
Meklē jauno Ko Ārsti Tev Nestāsta 2016. gada janvāra izdevumu un tajā lasi par GAPS dzīvesveidu - kas tas ir, kāpēc tas ir dziedinošs un kam tas var palīdzēt. Tauki nav Tavs ienaidnieks

Tev atkal ir iespēja uzzināt, atsijāt mītus no patiesības, un pielietot uzzināto savā dzīvē, lai kļūtu veselāks

Uzzini, kā iespējams samazināt svaru, atgūt enerģiju un atveseļoties no hroniskām saslimšanām

The Fat Summit - bezmaksas konference internetā no 25. janvāra līdz 1. februārim, 2016Heal Your Gut Summit 18.-26.01.2016

Uzzini, kā vari palīdzēt sev tapt veselākam, rūpējoties par zarnu trakta veselību

Ieraksti Jaunā gada kalendārā jau tagad 

18.-25. janvāris 2016. Heal Your Gut Summit

Internetā konference pieejama bez maksas tiešraidē 2016. gada 18.-25. janvārī.

Taču tā ir/būs nopērkama arī kā audio/video lekciju pakete, ko vari klausīties sev ērtā laikā.

Piesakies šeit jau tagad

Attēls no www.naturalgutcures.com


Healthy Gut Summit 9-16.02.2015

Klausies speciālistu lekcijas internetā - 24 stundas tās pieejamas par brīvu, bet ir nopērkama visa lekciju pakete, lai klausītos un mācītos savā ritmā.

17.02.2015   Nepalaid garām iespēju vēlreiz klausīties 5 labākās The Healthy Gut Summit lekcijas. Vēl gaisā 16 stundas. Mans favorīts šoreiz ir Dr Josh Axe. Otrā vieta manā vērtējumā ir Izabella Wentz lekcijai. Klausies, mācies, palīdzi savam organismam kļūt veselākam.
Noderīgu mājas lapu un iedvesmojošu blogu adreses

 • www.patrickholford.com/about - Patrick Holford mājas lapa. Viņš ir pasaules mēroga autoritāte veselības un uzturzinātnes jomā 
 • Kas notiek organismā, kad ļaujamies saldumkārei Lasi šeit 
 • 11 satraucoši fakti par mūsu diētu Lasi šeit 
 • Slavas dziesma avokado Lasi te 
 • Alexandra Jamieson stāsta par savu vegānisma pieredzi un ne tikai Skaties te 
 • www.jjvirgin.com - Virgin diētas izveidotājas JJ Virgin mājas lapa 
 • 28.03.2014 Sulu kokteiļi veselībai  - manas receptes šeit
 • 09.04.2014 Un kādus traukus Tu lieto virtuvē? Viela pārdomām par tik ērtajām teflona pārklājuma pannām Lasi te
 • 11.04.2014 Vēl viens iemesls (un varbūt pat galvenais), lai pēc iespējas samazinātu pārstrādātas pārtikas lietošanu uzturā - lasi un klausies, kas īstenībā ir MSG (nātrija glutamāts) un kādu postu tas nodara mūsu organismam. Lasi te  Klausies te


 
 


40-50 gadi nepareizā virzienā

 • 1.12.2014 Tauki un holesterīns. 9 lielākie meli, kas sabojāja pasaules veselību. Lasi par eksperimentu, kurš izgāzās un kurā piedalījāmies mēs visi
 • 27.10.2014  Looks Like The Medical Establishment Was Wrong About Fat  Lasi rakstu Business Insider 22.10.2014 ar nosaukumu Izskatās, ka medicīna ir kļūdījusies attiecībā uz taukiem. To arī vajadzēja pierādīt, un to šepat mēģinu Tev pateikt visos iespējamos veidos. Nupat jau vairs šo nevar nedzirdēt un nesaprast - tauki ir labi. Izmet laukā margarīnus, sviesta aizvietotājus, rafinētās augu eļļas un citus pārtikas rūpniecības radītus "veselīgos produktus". Un to vietā cepšanai lieto sviestu, dzīvnieku taukus, kokosriekstu eļļu. Lieto Extra Virgin olīveļļu, tikai to nekarsē, bet izmanto salātiem. Lai tā Tev laba mācība priekšdienām - ka nevar ticēt visam, ko saka masveida medicīna un tās uztura speciālisti (īpaši, ja teicēja pusē ir kāda pelnīt griboša organizācija vai sistēma). Domā un pieņem lēmumu pats! Jo Tava veselība ir TIKAI Tavā ziņā. 
Homo Carnivorous?

Klausies Barry Groves lekciju HOMO CARNIVOROUS - par to, kāpēc cilvēkiem jāēd gaļa Klausies šeit, un uzzini, kāpēc cilvēkiem samazinās smadzeņu tilpums, kāpēc dzīvnieki neslimo ar hroniskām slimībām, un ka ir absurdi domāt, ka modernām slimībām (sirds slimības, vēzis, ateroskleroze uc.) cēlonis varētu būt gadsimtiem un tūkstošiem gadu lietota veselīga un dabiska pārtika. 

https://www.youtube.com/watch?v=qn5zdWucv6I&t=0s


Kāpēc Veģetārisms un Vegānisms nav ceļš uz veselību

24.03.2014 Citāds viedoklis par vegānismu un veģetārismu. Lasi rakstu 11 nepatiesības par vegānismu 

07.01.2017 Lasi Dr Natasha Campbell-McBride rakstu Feeding Versus Cleansing


Kāpēc mēs nelietojam "cepamās" augu eļļas 9. apr. 2014   Lasi šeit

 

Ketogēnā diēta - organisma atveseļošanai un svara samazināšanai 31. marts 2014

Ja Tevi uztrauc liekais svars vai hroniskas slimības - lasi par Ketogēno diētu (Ketogenic diet), kas iesaka ēst daudz labās taukvielas, bet praktiski izslēgt no ēdienkartes ogļhidrātus, lai organisms pārslēgtos uz citu enerģijas iegūšanas veidu - no glikozes un citu ogļhidrātu dedzināšanas uz tauku (tai skaitā, lieko tauku organismā) dedzināšanu. Ieguvums - ne tikai svara samazinājums, bet daudzu hronisko slimību atkāpšanās. Stephanie Person savā mājas lapā www.stephanieperson.com stāsta, ka ar šādu diētu izārstējusi savu mammu no vēža un palīdzējusi vēl 84 cilvēkiem, pati jau 4 gadus piekopj šādu dzīvesveidu. 
Kā daudz kas, arī šis pie manis atnāk nejauši, bet vienmēr  īstajā laikā, šoreiz - lai padalītos ar Tevi. Manas mājas lapas fokuss nebūt nav un nebūs diētas, toties veselīgs dzīvesveids gan. Un šo atrasto informāciju es te ielieku tikai tāpēc, ka tā ne vien nav pretrunā ar augstāk redzamajām grāmatām, tā būtībā mūs ved tai pat - šoreiz pareizajā - virzienā. Jo gan Natasha Campbell-McBride, gan David Perlmutter runā un māca to pašu - ēdiet veselīgos taukus, nebaidieties no holesterīna, samaziniet līdz minimumam cukuru un graudu izstrādājumus, kā arī pārstrādātos piena produktus, un veselība atgriezīsies. Arī Stephanie mājas lapā minēto potenciāli uzlabojamo veselības problēmu sarakstā ir autisms, Alcheimera sindroms, ADHD/ADD, epilepsijas lēkmes bērniem u.c., nemaz nerunājot par gremošana sistēmas sakārtošanu. Tieši šo pašus rezultātus sola Natasha Campbell-McBride izveidotā GAPS diēta un Dr Perlmutter sludinātā Low carb/high fat diēta. Stephanie mājas lapā atradīsi arī atļautos produktus Lasi te
Un es pat neesmu sākusi skatīties un meklēt grāmatas par Ketogēno diētu, to atstāju Tavā ziņā. Vien domāju, ka jaunas simpātiskas (un muskuļotas) sievietes personiskais piemērs un pieredze varētu Tevi uzrunāt vairāk par kaudzē saliktām gudru, sirmu profesoru grāmatām. Īsumā Stephanie versijā par ketogēno diētu Lasi teYoutube atradīsi kaudzēm Stephanie video rullīšu  - ieskatam un sākumam Skaties šeit, bet Te uzzināsi, ko viņa ēd brokastīs. Ja esi Facebook lietotājs, Lasi šeit. Tālāk - skaties vairāk pats/-i (ja Tev traucē, nofiltrē nost amerikānisko? stilu, bet paņem no viņas stāsta vērtīgo sev), iedvesmojies, domā, rīkojies... Bet vai vari noticēt, ka šai ņiprajai meitenei ar perfekto augumu ir 46 gadi? Un, protams, diēta vien nav visu problēmu panaceja, Tev būs arī jākustas, lai vēl vairāk palīdzētu savam organismam pārkārtoties uz veselību. Kad attiecībā uz ketogēno diētu man pretim nāks kas vēl labāks par šo materiālu, nešaubies, es atkal padalīšos tepat. 

Klausies Dr Mercola interviju ar D'Agostino par Ketogēno diētu

Lasi te Silvijas Ābeles rakstu Vēzis un Ketogēnā diēta  

Lasi te Silvijas Ābeles rakstu Diēta, kas palīdz pieveikt vēzi  (Ko ārsti tev nestāsta, 2016. gada augusts)

 

Atveseļojies, mainot ēdienkarti (un dzīvesstilu)

Smejies un raudi, skatoties Joe Cross filmu Fat, Sick and Nearly Dead (2011) par to, kā viņš spēja atgūt veselību, uzsākot ar 60 dienu Sulu kūri. Filmā dzirdam atziņu, ka 70% slimību radām paši ar dzīves izvēlēm - cik vingrojam, ko ēdam, vai smēķējam utt. Tik bezgala vienkārši tas ir. Un tāpēc mums katram ir 70% iespēja savu veselību atgūt un uzturēt. Iedvesmojies no Joe un Phil, skatoties filmu. 

Es nākamajā dienā pēc filmas noskatīšanās nolēmu sev piešķirt 1 Sulīgo dienu (ar tālāku apņemšanos šādu vitamīnu trieciendevu piedāvāt savam organismam reizi nedēļā), kā arī saņēmos 30 min vingrošanai. Uz kādiem soļiem veselības virzienā filma iedvesmo Tevi?

2014. g.18. septembrī ASV iznāk filmas 2. daļa Fat, Sick and Nearly Dead 2, kas pēc pirmo skatītāju vērtējumiem ir labāka par pirmo filmu.

Te lasi, kā filmas Fat, Sick and Nearly Dead varonim Phil klājies dzīvē pēc tam. Raksts te


Carrie Vitt atveseļoja sevi no hroniskas migrēnas un Hashimoto (autoimūna vairogdziedzera saslimšana), kā arī palīdzēja savas ģimenes locekļiem atlabt no IBS, astmas, ekzēmas u.c. Bet visas labās izmaiņas sākās ar vienu ekoloģiski audzētu salātlapu. Lasi Carrie blogu, daudzās receptes un iedvesmojies labām izmaiņām arī savā ģimenē.


Mēs esam tas, ko mēs ēdam

Skaties filmas Food matters (2008) reklāmas rullīti. Filmas pirmās 8 min, skaties šeit


Skaties filmas Food Matters veidotāju nākamo filmu Hungry for Change 3 min reklāmas video un meklē iespējas noskatīties visu filmuDabas dziednīca. Brokolis


Mājas lapas veselīgai iedvesmai (receptes)

 • www.wholelifenutrition.net  - Dr Tom Malterre veidota vietne, ietver lielu sadaļu par dzīvesveidu Bez Glutēna. Lapas devīze Ēdiens, ko Tu ēd, var mainīt Tavu dzīvi 
 • www.foodmatters.tv - lapas devīze Tu esi tas, ko Tu ēd
 • www.nourishedkitchen.com - lapas devīze Atdzīvinām tradicionālo ēdienu. Te ērti meklēt receptes ne tikai pa ēdienu veidiem (brokastis, salāti, saldie utt.), bet arī dažādām diētām - SCD/GAPS, Paleo, Bez glutēna, Bez piena produktiem, Vegānam un Veģetāram dzīves stilam.
 • www.deliciouslyorganic.net - lapas autore Carrie Vitt raksta, kā viņa spēja Atrisināt veselības problēmas bez zālēm, bet tikai ar īstu, labu ēdienu
 • www.thenourishinggourmet.com - lapas devīze Skaists un vienkārši pagatavots ēdiens


Uztura nozīme mentālajā veselībā

The surprisingly dramatic role of nutrition in mental health | Julia Rucklidge | TEDxChristchurch


The Nourishing Traditions - Tradīcijas, kas baro 30.12.2015

Nourishing Broth: An Old-Fashioned Remedy for the Modern World

Attēli no www.amazon.co.uk. Uzspiežot uz grāmatas attēla, atradīsi saiti uz grāmatu www.amazon.co.uk vietnē


10 iemesli, kāpēc dzert svaigu (nepārstrādātu) pienu

1. Tas ir dzīvs
2. Tas satur labās baktērijas
3. Tas ir bagāts ar pārtikas fermentiem
4. Tajā ir daudz vitamīnu
5. Tas bagāts ar polinepiesātināto taukskābi linolskābi
6. Tā mēs atbalstām mazās zemnieku saimniecības
7. Tas nav homogenizēts
8. To organisms vieglāk sagremo
9. Tas sarūgst, un labās baktērijas sašķeļ laktozi un kazeīnu, tāpēc tas ir vēl vieglāk asimilējams organismā
10. Tā mēs atbalstām vietējo ekonomiku

Avots: 10 Reasons to Drink Your Milk Raw


Turpmāk vēl