Galvassāpes

     


Sāls un Natrum muriaticum pret galvassāpēm 12.02.2015

Lasi rakstu Sāls var dažās minūtēs palīdzēt pret galvassāpēm

Ne velti tieši Natrum muriaticum (Nat mur) jeb Nātrija hlorīds (kas ir tā pati sāls) Homeopātijā ir zāle Nr 1 pret galvassāpēm.

Homeopātiskais Nat mur palīdzēs tikai tajos gadījumos, ja ir šādi simptomi:

  • acis grauž un asaro
  • sāpes pieres daļā un deniņos
  • sāpes ir pulsējošas, spiedošas, kā sistu ar āmuru utml.
  • paliek vieglāk, ja galvu saspiež ar rokām vai aptin dvieli (no jebkura spiediena)
  • acīm priekšā var būt zigzagi sāpju laikā
  • jutība uz gaismu, skaņu. 

Nat mur ir bieži lietotas migrēnas zāles. Bet, protams, šīs nav vienīgās galvassāpju zāles Homeopātijā.

Nat mur cilvēks ir uz iekšu vērsts, viņam grūti raudāt, ir punktuāls, atbildīgs, izteiktas slāpes, tātad parasti daudz dzer (bet var būt arī otrs ekstrēms - ka nedzer gandrīz nemaz). Nat mur cilvēks ir ļoti jūtīgs, ir viegli ievainojams, ilgi nevar piedot un atceras pāridarījumus un pagātnes notikumus. Nereti simptomi sākas pēc pārdzīvota traģiska notikuma, tuvinieka zaudējuma. Emocionāli grūtā brīdī vēlas palikt viens. Izteikta vainas sajūta. Nepatīk saulē vai paliek sliktāk saulē un karstumā. Var būt uzlabojums vai pasliktinājums, esot pie jūras. Garšo sāls.

Ja šī emocionālā bilde iet kopā ar galvassāpju simptomiem, tad ir liela iespēja, ka Nat mur šim cilvēkam ir Konstitucionālās zāles, un tātad tās ilgtermiņā var palīdzēt gan galvassāpēm (epizodes padarot retākas un vieglākas), gan risinot daudzas citas lietas gan emocionālā, gan fiziskā plānā. Tik sarežģīti tas ir Homeopātijā. Jo ir jāpiemeklē zālītes tieši katram cilvēkam atbilstošajiem simptomiem.

Tikai Paracetamols palīdz visiem vienādi, bet mēs jau zinām, ka tas nerisina cēloni, kāpēc galva sāp. Tikai izskrūvē to signalizācijas lampiņu, un izliekas, ka nekur nedeg...

Silvija